Pohár generálneho riaditeľa putuje do Brezna

Účastníci finálového turnaja. Foto: M. Štefánik

Futbalové prípravky si aj tento rok zmerali sily na tradičnom turnaji O pohár generálneho riaditeľa Železiarní Podbrezová a.s. V prvý májový piatok odohrali deti svoje zápasy v štyroch skupinách na ihriskách s umelou trávou v Podbrezovej časť Skalica a v Brezne pri Kauflande.

Celkovo sa do podujatia zapojilo 14 tímov zo základných škôl (ZŠ) z celého okresu. Na finálový turnaj postúpilo kvarteto víťazov skupín – ZŠ Pionierska 2, ZŠ Beňuš, ZŠ MPČĽ Brezno a ZŠ Predajná.

Finálový turnaj mal výkop 12. mája a jeho dejiskom bolo ihrisko s umelou trávou v Brezne pri Kauflande. Hralo sa systémom každý s každým. Malí futbalisti dávali do jednotlivých zápasov všetko. Vyhrať však mohol len jeden. Napokon sa najviac darilo hráčom zo ZŠ Pionierska 2. Striebro si domov odniesla ZŠ Beňuš, bronz ZŠ MPČĽ a kvarteto najlepších uzavrela ZŠ Predajná. Zaujímavosťou je, že rovnaký víťaz sa opakuje už niekoľko rokov.

Michal Budovec odovzdáva ceny víťazom. Foto: M. ŠtefánikOkrem víťazných družstiev boli odmenení aj jednotlivci. Najlepším hráčom sa stal Andrej Virág zo ZŠ Predajná a brankárom dominoval Filip Knižka zo ZŠ Beňuš. Ceny najlepším odovzdával Michal Budovec, manažér mládeže FK Železiarne Podbrezová a hlavný organizátor podujatia. Všetky zúčastnené školy potešila aj finančná hotovosť.

„Som rád, že sa turnaja opäť zúčastnilo toľko družstiev s množstvom talentovaných hráčov. Verím, že budú vo svojom futbalovom raste naďalej pokračovať v športovej triede v ZŠ Pionierska 2 alebo vo svojich kluboch. Ďakujem Nadácii Železiarne Podbrezová za finančnú podporu vo výške 100 eur pre každú zúčastnenú školu, ale aj za finančné odmeny pre najlepšie celky finálového turnaja, taktiež za balíčky, trofeje i poháre,“ povedal M. Budovec.