Počuli ste už o profesionálnom poradenstve
pre budúce a čerstvé mamičky?

PR Článok

Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) v rámci skvalitňovania služieb spustila v apríli bezplatné predpôrodné a popôrodné poradenstvo, ktoré poskytuje nielen svojim poistenkám v spolupráci so Slovenskou komorou sestier a pôrodných asistentiek. Skúsené pôrodné asistentky radia ženám vo forme video konzultácií, desať hodín denne, päť dní v týždni. Denne tak môžu pomôcť až trom desiatkam žien.

Odbornú pomoc môžu využiť tehotné ženy a dojčiace matky, a to počas celej doby trvania tehotenstva a dojčenia. Odborníčky pomôžu odpovedať na všetky otázky týkajúce sa tehotenstva a prípravy na pôrod. Mamičkám poradia aj v oblasti zásad pokojného šestonedelia a ako zvládnuť prvé dni s dieťatkom. Pôrodná asistentka poskytne mamičke podporu a rady aj v otázke dojčenia. Budúce či čerstvé mamičky tak získajú relevantné, odborné informácie a okamžitú pomoc.

Služba je dostupná všetkým poistenkám VšZP alebo poistenkám, ktoré majú vo VšZP poistené svoje bábätko. Možnosť využiť službu majú aj nepoistenky, a to od momentu, keď si do VšZP podajú prihlášku. Rezervačný formulár nájdu záujemkyne na stránke www.vszp.sk/mama.

Najväčšia zdravotná poisťovňa na Slovensku sa aj takto snaží uľahčiť starostlivosť o zdravie všetkým svojim poistencom. Okrem toho intenzívne pracuje na elektronizácii a digitalizácii a prioritou je tiež vylepšovanie aplikácie VšZP a jej funkcií.

Vďaka aplikácii sa zorientujete v absolvovaných preventívnych prehliadkach, ale aj v tých, na ktoré máte nárok. Vďaka apke máte prehľad o svojom zdraví – svojich lekároch, predpísaných liekoch, doplatkoch za ne, ale aj o ich lacnejších alternatívach. Aplikácia vás upozorní aj na prípadné interakcie liekov, aby ste sa vyhli možným rizikám, ktoré vám ich súčasné užívanie môže spôsobiť.

Na mobilnej aplikácii VšZP poistenci oceňujú aj neustálu dostupnosť svojho preukazu poistenca, európskeho preukazu poistenca, ale aj preukazov svojich detí či Covid preukazu EÚ. Nájdete v nej informáciu o tom, kto za vás platí poistné, zoznam najbližších zdravotníckych zariadení a lekární, nech sa nachádzate kdekoľvek na Slovensku. Užitočná aplikácia uľahčuje poistencovi manažovanie svojho zdravia a zdravia celej rodiny. Aplikáciu je možné nainštalovať si v pohodlí domova.

Aplikáciu po novom môžu využívať aj vaše staršie deti. VšZP ju sprístupnila tínedžerom od 15 rokov. Ich bezpečnosť zvýši aj SOS karta prvej pomoci v aplikácii. V karte je možné vyplniť kontakt v prípade núdze, alergie, krvnú skupinu aj chronické ochorenia. Všetky tieto dôležité veci sa zobrazia aj na uzamknutej obrazovke smartfónu.

Funkcia „V mojom okolí“ zas mladým v aplikácii zobrazí najbližších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, teda najbližšie lekárne, ambulancie, nemocnice a zároveň zobrazí tých poskytovateľov, ktorých zmluvným partnerom je VšZP. V prípade, že lekár mladému poistencovi predpíše e-Recept, zobrazí sa mu v záložke „Do lekárne“ liek si môže tínedžer sám vyzdvihnúť. Rovnako získajú prístup k mnohým zľavám a benefitom, ktoré im VšZP ponúka. Viac na www.vszp.sk.