Po vypadnutí v pohári sa nám nedarilo ani v lige

FK Železiarne Podbrezová – FC Spartak Trnava 0:2 (0:2)

Góly: 5. Grendel, 27. Yilmaz.

V osemfinále Slovnaft Cup-u sme privítali v Zelpo aréne futbalistov Trnavy. Už v piatej minúte sa hostia dostali do vedenia, keď po zlej rozohrávke na hranici vlastnej šestnástky vystihol prihrávku jeden z hráčov hostí, prihral voľnému Grendelovi a ten popod brankára Drobnjaka otvoril skóre. V 24. minúte Grendel zahrával z pravej strany nebezpečný priamy kop, ktorý náš brankár vyrazil. O tri minúty sa už stav menil, v strede ihriska prehral súboj stopér Bartoš s hosťujúcim Yilmazom, ktorý sa potom rútil sám na našu bránu a presnou strelou k tyči zvýšil na 0:2. Železiari pohrozili v 33. minúte, keď z pravej strany prudko odcentroval Leško, no na jeho prihrávku útočníci nedosiahli. V závere polčasu mal ešte možnosť z priameho kopu opäť Grendel, tentokrát jeho strela mierila tesne vedľa. V úvode druhého polčasu po druhej žltej karte nútene opustil ihrisko Breznanik, no napriek tomu sme sa snažili zmeniť vývoj zápasu. V 50. minúte po rohu Leška lopta prešla cez celú päťku, ale Chudý nemusel zasahovať. V 68. minúte sa do najväčšej šance domácich dostal Voško, no osamotený z piatich metrov hlavou mieril nad bránu. Následne spoza šestnástky prudko vypálil Obročník, ale Chudého neprekvapil. V 77. minúte po priamom kope Leška sa k zakončeniu dostal Bartoš, ale mieril tesne vedľa. Z postupu do štvrťfinále Slovnaft Cup-u sa tak tešili hostia z Trnavy.

FK Železiarne Podbrezová: Drobnjak – Viazanko, Bartoš, Podstavek, Mojžiš, Baran (46. Bernadina), Obročník, Breznanik, Sedláček, Leško, Mikuš (46. Voško).

FC Spartak Trnava: Chudý – Kulhánek, Grendel, Yilmaz, Čonka (74. Janso), Tóth, Rada (62. Skhirtladze), Malecki (86. Miesenboeck), Lupták, Jirka, Greššák.

V Slovnaft Cup-e sme skončili svoju púť v osemfinále, kde nás zastavila Trnava. Foto: A. Nociarová
V Slovnaft Cup-e sme skončili svoju púť v osemfinále, kde nás zastavila Trnava

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 18. Paixao da Silva.

Fortuna liga pokračovala 16. kolom, v ktorom sme sa stretli s posledným celkom tabuľky FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble na ich pôde. V úvode zápasu boli aktívnejší domáci, na niekoľko minút sa dokázali natlačiť pred našu bránu, no rezultovali z toho len dva strelecké pokusy, ktoré mierili nad bránu Kuciaka. Železiari si vytvoril veľkú šancu v 7. minúte, keď Leško našiel v šestnástke hostí Voška a jeho strela skončila na bočnej sieti Krnáčovej brány. Prvý gól zápasu padol v 18. minúte, kedy otrasený Obročník ostal ležať na trávniku, no hra pokračovala a k lopte sa dostal Ewerton Da Silva, ktorý prízemnou umiestnenou strelou spoza šestnástky skóroval na 1:0. V závere polčasu sa k zakončeniu dostali aj naši futbalisti, no tečovaná strela Obročníka v 44. minúte Krnáča neprekvapila. V druhom polčase sme sa snažili minimálne o vyrovnanie, no šance Voška aj priame kopy Leška bezpečne vyriešil brankár Krnáč. V závere polčasu ešte pohrozil po rohu Bernadina, ale jeho hlavičku nestihol pred brankárom tečovať Bartoš. Domáci sa tak tešili po takmer troch mesiacoch z plného bodového zisku.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Obidve mužstvá očakávali veľmi ťažký boj, čo sa aj potvrdilo. Hralo sa o jeden gól, ktorý sa podarilo streliť domácim. Na situáciu pred gólom sa musím pozrieť, kedy Obročník dostal úder do hlavy, ale dúfam, že bude v poriadku.“

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: Krnáč – Čögley, Banovič, Práznovský, Chren – Brašeň, Richtárech, Karlík, Dimitrijevič (81. Duga) – Paixao da Silva (89. Udeh) – Švec (69. Urgela).

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Podstavek, Bartoš, Mojžiš – Viazanko (68. Lepieš), Obročník, Sedláček, Leško – Bernadina, Voško (68. Mikuš).