Po suverénnom víťazstve tesná prehra

 

FK Železiarne Podbrezová – MŠK Žilina „B“ 5:0 (1:0)

Góly: 33. Pajer, 47. Bakaľa, 65. P. Kováčik, 82. Micovčák, 90. Breznanik.

Ôsme kolo druhej ligy sme hrali doma, v Zelpo aréne sme privítali žilinské „béčko“. V zápase sme boli jasným favoritom, čo sme potvrdili aj na ihrisku. V prvom polčase sme strelili úvodný gól a v druhej polovici stretnutia sme pridali ďalšie štyri. Po výsledku 5:0 sme zaslúžene získali ďalšie tri body.

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Myslím si, že dnes sme odohrali výborný zápas. Treba povedať, že sme vyhrali nad súperom, ktorý chcel hrať futbal. Súper sem neprišiel brániť, bolo to otvorené a nám sa hralo lepšie, pretože sme nemuseli hrať do plných. Všetci hráči podali nadpriemerné výkony. Šance, ktoré sme si vypracovali sme využili a myslím si, že sme úplne zaslúžene zvíťazili.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Pajer, Bartoš, Chvátal – Bakaľa, Paraj, Ďatko (85. Gerebenits) – Arevalo (69. Krčula), Pavúk (75. Micovčák), Galčík (85. Breznanik).

MŠK Žilina „B“: Belko – Leitner, R. Nagy, Kopas, Suľa, Slebodník (75. Majdan), Farský (46. Diaz), Holáň, Jambor (81. Kostúr), Goljan (85. Trabalík), Tandara (75. Krkoška).

 

Radosť našich futbalistov po strelenom góle do siete Žiliny „B“.	Foto: I. Kardhordová

 

Zápas FK Poprad – FK Železiarne Podbrezová zrušený kvôli koronavírusu

Komisia pre riadenie druhej ligy odložila stretnutie deviateho kola medzi mužstvami FK Poprad – FK Železiarne Podbrezová z dôvodu výskytu ochorenia COVID-19 v tábore domácich. V mužstve FK Poprad bola pozitívne testovaná osoba na COVID-19, ktorá bola v tréningovom procese „A“-tímu a družstva U-19.

 

FK Železiarne Podbrezová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 1:2 (1:1)

Góly: 45. Bartoš – 20. Voško, 79. Mastiš.

V desiatom kole sme narazili na súpera, ktorý je zatiaľ rovnako ako my v hre o postup do najvyššej slovenskej súťaže. Dôležitosť zápasu si uvedomovali obidve mužstvá. Prvý gól stretnutia strelili hostia, keď sa presadil náš bývalý hráč Peter Voško. V úplnom závere prvého polčasu sme však dokázali vyrovnať po rohovom kope zásluhou Bartoša. Do kabín sa tak šlo za nerozhodného stavu 1:1
V druhom polčase mali viac z hry naši futbalisti, hostia hrali prevažne na protiútoky. V 79. minúte skóroval Mastiš a na tento gól sme už nedokázali odpovedať. Liptovskému Mikulášu sme tak podľahli najtesnejším rozdielom 1:2.

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Dnes sme prehrali s kvalitným súperom. Na druhej strane náš výkon dnes nebol taký, ako boli tie predchádzajúce. Zaskočil nás gól, ktorý sme dostali. Troška nás to vyviedlo z rytmu a nevedeli sme sa do toho dostať. Až v závere prvého polčasu sme uhrali to, čo sme si povedali. V tom druhom polčase aj keď sme mali optický tlak, súper stále hrozil po nejakých kontrách a dobre bránil. Šance, ktoré sme si dokázali vytvoriť sme nedokázali premeniť. Doma však musíme hrať inak. Agresívnejšie, priamočiarejšie. Súťaž je dlhodobá, nič sa nedeje. Musíme ísť ďalej a nachystať sa na ďalšie zápasy.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Pajer, Bartoš, Kováčik, Chvátal, Bakaľa, Ďatko, Paraj, Galčík (61. Krčula), Arevalo (76. Breznanik), Pavúk (70. Micovčák).

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – Janec, Krčík, Kačerík (89. Porubän), Gerát, Bartoš, Staš, Štrba, Voško, Laura (75. Mastiš), Krčík.