Po remíze v Košiciach sme zvíťazili v Poprade

FC Košice – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (1:0)

Góly: 29. Liener – 87. Trapanovski.

V Košiciach sme napriek červenej karte dokázali aspoň remizovať. Foto: Šimon PavlišinZačiatkom novembra odohrali naši hráči 16. kolo druhej futbalovej ligy, keď cestovali do Košíc. Po piatich prehrách vonku sme chceli konečne získať nejaké body aj zo súperovho ihriska. Zápas začali aktívnejšie domáci futbalisti, ktorí mali aj prvú šancu stretnutia. V 2. minúte po peknej kombinácii to spoza šestnástky skúšal Liener, jeho pokus ale Macej kryl. O dve minúty neskôr vypálil z priameho kopu nádherne Pavúk, no jeho strela opečiatkovala len pravú žrď našej brány. V 7. minúte sa k lopte po rohovom kope dostal Trapanovski, jeho strelu ale domáca obrana zblokovala na roh. V 11. minúte predviedli domáci rýchlu akciu na konci ktorej bol Gáll, jeho prudkú strelu spoľahlivý Macej kryl. V 25. minúte sa opäť vyznamenal náš brankár, keď skvele zasiahol proti strele Leška z piatich metrov. V 29. minúte futbalisti Košíc otvorili skóre stretnutia, keď sa po centri presadil Liener. O dve minúty neskôr nedovolene atakoval Mizerák v samostatnom úniku Lienera a videl čerenú kartu. Následný priamy kop naša obrana zblokovala. Do konca polčasu už gól nepadol a domáci tak odchádzali do šatne s jednogólovým vedením.

V druhom polčase prišla prvá vážnejšia šanca v 56. minúte, keď to spoza šestnástky skúšal náš bývalý hráč Dávid Leško, opäť bol však proti výborný Macej. V 69. minúte mal ideálnu pozíciu na strelu domáci Pavúk, ponúkol však iba veľmi nepresný pokus. V 79. minúte sa po zlom odkope Hrica dostal k lopte Vyshnevskyi, ktorého prudkú strelu vynikajúco zneškodnil Macej. V 87. sme sa dočkali vyrovnania, keď sa krásnou strelou presadil Kristijan Trapanovski. Do konca zápasu sme už gól nevideli a naši chlapci tak po oduševnenom výkone udržali remízový stav a vybojovali veľmi cenný bod. V prebiehajúcej sezóne je to prvá remíza našich futbalistov.

Jozef Mores, tréner Podbrezovej: „Červená karta výrazne ovplyvnila priebeh hry. Museli sme siahnuť na dno svojich síl. Napriek oslabeniu sme sa snažili byť nebezpeční aj smerom dopredu. Po zisku lopty sme posielali dlhé lopty do krajných priestorov. Jedna akcia nám vyšla a vyrovnali sme. Tešíme sa z toho, vzhľadom na to, ako to vyzeralo, odchádzame domov spokojní.“

FC Košice: Pulen – Matta, Kis, Karaš, Gáll (76. Vyshnevskyi), Pavúk, Vancák, Leško, Rizie, Liener (64. Radovanović), Kavka.

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Mizerák, Hric, Paraj, Chvátal, Ďatko, Špyrka (84. Vondryska), Pastorek (63. Galčík), Pribula (36. Kováčik), Trapanovski, Šulc.

FK Poprad – FK Železiarne Podbrezová 1:2 (0:0)

Góly: 75. Horváth – 50. Šulc, 90. Šulc.

V 17. kole sme nastúpili proti Popradu. V 3. minúte zakončoval Trapanovski, no jeho strela medzi tri žrde nemierila. V 24. minúte prišla štandardná situácia domácich, ktorú vynikajúco zahral Zošák a náš Paraj si takmer hlavou strelil vlastný gól, Macej bol však pozorný. V 26. minúte to domáci skúšali strelou z vnútra pokutového územia, strelu Arthura vynikajúco vytesnil Macej. V 43. minúte to z dvadsiatich metrov vyskúšal Chvátal, no jeho strelu domáci Malec vyrazil. O minútu neskôr vyslal nepríjemnú strelu Zekucia, proti bol opäť spoľahlivý Macej. Do konca polčasu sa už nič podstatné neudialo a obe mužstvá tak do šatní odchádzali za bezgólového stavu.

Strelec našich dvoch gólov Jakub Šulc v hlavičkovom súboji s hráčom Popradu. Foto: FBDo druhého polčasu vstúpili aktívnejšie Popradčania, ale naši hráči odpovedali tým najlepším možným spôsobom. V 49. minúte otvorili skóre stretnutia, keď si Chvátalov center prebral Šulc a krásnym volejom nedal domácemu brankárovi šancu – 0:1. V 61. minúte už mohlo byť 0:2, Špyrkovej strele však chýbali centimetre. O minútu neskôr boli domáci blízko k vyrovnaniu, keď Zekuciovu strelu reflexívne vyrazil Macej na roh. V 68. minúte podnikli domáci rýchly protiútok. Grešák našiel v šestnástke Horvátha, ktorého vychytal vynikajúci Macej. V 75. minúte pretavili domáci svoj tlak do vyrovnávajúceho gólu, keď sa hlavou presadil Horváth. V 90. minúte prišla odpoveď našich chlapcov, keď sa z hranice šestnástky presadil po druhýkrát v stretnutí Jakub Šulc. Naši futbalisti si už vedenie postrážili a po najlepšom výkone na ihriskách súperov sme domácim oplatili prehru z úvodu sezóny.

Jozef Mores, tréner Podbrezovej: „Vedeli sme, že nás čaká veľmi náročný zápas. Už v 2. kole, keď sme s nimi hrali doma, k nám prišiel dominantný súper a uštedril nám krutú prehru. Chceli sme sa z toho zápasu poučiť. Do zápasu sme išli s cieľom hrať aktívne, konštruktívne a byť nebezpeční. Najmä v prvom polčase sa nám to darilo, síce sme mali problémy so zbieraním odrazených lôpt. V druhom polčase nás domáci zatlačili, dostali pod tlak. Naša štvorčlenná obranná formácia spolu s brankárom však pracovala veľmi dobre. Nám sa naskytli možnosti na rýchle protiútoky, no a nakoniec sme jeden z nich využili. Veľmi sa z toho tešíme, pretože priniesť tri body z Popradu je pre nás veľká odmena.“

FK Poprad: Malec – Yanchak, Pajer, Horváth, Zekucia, Lopez da Silva, Gallovič, Legnani (60. Acosta), Zošák, Grešák (70. Kukoľ), Olejník (54. Maslo).

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Chvátal, Otrísal, Paraj, Kováčik, Ďatko, Pastorek (85. Vondryska), Špyrka, Pribula (71. Galčík), Trapanovski, Šulc.