Posledný zápas jesennej časti

Posledný zápas jesennej časti proti Ružomberku „B“.
Posledný zápas jesennej časti proti Ružomberku „B“. Foto: Rudolf Maškurica
Góly: 41. Holub, 51. vlastný gól.
V dohrávke 13. kola druhej futbalovej ligy sme cestovali do Ružomberka. Bol to posledný zápas jesennej časti pred zimnou prestávkou. Prvá vážnejšia šanca prišla v 19. minúte, keď náš Špyrka preveril domáceho brankára Krajčírika. Vzápätí na druhej strane Macej vyrazil Brenkusovu strelu z uhla pred Novotného, ktorého dorážku zblokovala naša obrana. Po polhodine hry sa ocitol v šanci Pribula, lenže sám pred Krajčírikom neusmernil loptu do brány. V 35. minúte Macej vyrazil točený center Brenkusa z priameho kopu pred seba a následnú dorážku domácich hráčov vytesnili naši obrancovia na roh. Defenzíva železiarov bola úspešná aj po tejto štandardnej situácii, kedy nepustila do siete Mrvovu hlavičku. Po opakovanom Brenkusovom rohu Madleňák hlavičkoval nad brvno. Po piatich minútach sme pohrozili nebezpečným centrom a následne Chvátalovou strelou smerujúcou do hradby tiel. V 41. minúte aktívny Brenkus našiel centrom z rohového kopu Holuba a ten nekompromisne rozvlnil sieť – 1:0. V 51. minúte zahrával Brenkus rohový kop a zaujímavo zakrútená lopta skončila aj s prispením nášho stopéra Paraja v bráne – 2:0. V ďalšom priebehu sa naši hráči snažili vrátiť do stretnutia kontaktným gólom. Ružomberčania oduševnene bránili a pri niekoľkých tvrdých strelách spoza šestnástky sa zaskvel výbornými zákrokmi gólman Krajčírik. Aj vďaka viacerým úspešným zákrokom domáceho brankára sme do konca zápasu gól nestrelili a s jesennou časťou sa lúčime prehrou v Ružomberku.
Jozef Mores, tréner Podbrezovej:
„Z našej strany nevydarený zápas. Pôsobili sme pomaly, veci riešili komplikovane, do šírky, chýbal nápad, kolmosť, zakončenie, emócie. Individuálny herný výkon tvorí základ herného výkonu družstva a na našej strane bolo príliš priemerných až podpriemerných individuálnych výkonov, čoho logickým vyústením bol konečný rezultát. Mysleli sme si, že sme ďalej. Tento zápas nás však vrátil späť do reality. Ak sa chceme pozerať smerom nahor, potrebujeme bezpodmienečne zvýšiť kvalitu a konkurenciu v družstve o hráčov, ktorí popri kvalitatívnej stránke spĺňajú aj náročné mentálne kritériá, o hráčov so správnou mentalitou. Tie sú popri hernej kvalite doslova nevyhnutnosť, ak chceme v čo najskoršom období naplniť klubové ciele.“
MFK Ružomberok „B“: Krajčírik – Ondrek, Mrva, Holub, Madleňák, Kudlička, Švec, Jedinák (39. Almaský), Brenkus (66. Dopater), Novotný, Gerec (53. Kmeť).
FK Železiarne Podbrezová: Macej – Kováčik, Otrísal, Paraj, Chvátal, Ďatko, Špyrka, Pribula, Galčík (87. Mizerák), Trapanovski (61. Pastorek), Šulc (61. Vondryska).