Po premárnených šanciach prišla prvá remíza

V 17. kole druhej futbalovej ligy cestovali futbalisti FK Železiarne Podbrezová na pôdu Rohožníka. Karty boli pred zápasom rozdané jasne. Naši hráči boli favoritom, no uvedomovali si, že proti ním stojí húževnatý súper vedený z lavičky bývalým reprezentantom Szilárdom Némethom.
Podbrezová od začiatku ukázala, že bude mať jednoznačnú prevahu a postupne prichádzali aj šance. Brankár Havlík najskôr ratoval po strele Pavúka, po štvrťhodine spálil možnosť Issa. V 22. minúte sme boli veľmi blízko ku gólu, ale Ďatkov pokus najskôr zneškodnil gólman, lopta však aj tak smerovala do brány, kde ju domáci odkopli. Azda najväčšiu možnosť spálil Issa, ktorý z bránkovej čiary trestuhodne prestrelil. Do prestávky prišli aj ďalšie väčšie či menšie šance, ale defenzíva súpera odolávala. Domáci hrozili najmä z brejkov, ale v úvodnom dejstve žiaden neznamenal väčšie nebezpečenstvo.
Po prestávke pokračovalo dobýjanie brány Rohožníka. Nováčik bol zatvorený v defenzíve, no napriek tomu po hodine hry nečakane udrel. Závar pred bránou potrestal Herman, ktorý loptu dotlačil až do siete. Naša aktivita ale neprestávala, práve naopak. V 70. minúte vybojoval penaltu Erik Grendel. Nariadenú jedenástku ale Špyrka nepremenil, keď brankár vystihol smer. V 76. minúte sme sa dočkali. Striedajúci Timošenko sa odhodlal k pokusu, ešte pred ním sa šikovne obtočil okolo brániaceho súpera a spoza šestnástky peknou strelou k žrdi vyrovnal. Podbrezová túžila po víťazstve a stupňovala tlak. V samom závere mohol rozhodnúť Bakaľa, ktorý nikým nekrytý pred malým vápnom nenamieril svoj pokus medzi tri žrde. Železiari sa už nedočkali a pripísali si prvú remízu v tejto sezóne. Vzhľadom na priebeh zápasu môžeme hovoriť o stratených dvoch bodoch.
Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová: „Zápas bol veľmi podobný tým predošlým. Mali sme absolútnu dominanciu proti pracovitému a dobre brániacemu tímu. Znova sa však ukázalo to, čo nás sprevádza v podstate v každom stretnutí a tým je nízke percento premieňania šancí. Musíme byť trpezlivejší. Mám však pokoru k súperovi. Som rád, že sme nakoniec aspoň vyrovnali. Sklamaný nie som, chýbal tomu iba výsledok.“


2. liga, 17. kolo: FC Rohožník – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (0:0)

 Góly: 60. Herman – 76. Timošenko.
 FC Rohožník: Havlík – Škuta, Holub, Hitka, Kiss, Fila, Pittner, Žilinský (75. Prášek), Herman (90+2. Mohorko), Meliš (75. Ščepka), Tomovič (90+2. Ambra).
 FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Bakaľa, Oravec – Ďatko (83. Godál), Paraj, Grendel (75. Barbora), Kukoľ (65. Grešák) – Pavúk, Špyrka, Issa (65. Timošenko).