Po prehre s Prešovom koniec v Slovnaft Cupe

Štvrté kolo Slovnaft Cupu bolo konečnou pre futbalistov FK Železiarne Podbrezová. Naši hráči ho odohrali v Ličartovciach proti 1. FC Tatran Prešov. Mužstvo zo Šariša má vynikajúcu formu, vedie tabuľku druhej ligy, a tak bolo jasné, že nás nečaká nič ľahké.

Podbrezovčania síce mali v zápase loptu častejšie na kopačkách, ale vo finálnej fáze sa nedokázali presadiť. Naopak, domácim stačil na postup jediný gól, keď loptu odkopával Paraj, nastrelil len súperovho hráča a tá, na prekvapenie všetkých, skončila za bezmocným Rehákom. Druhopolčasová snaha o otočenie skóre zmenu nepriniesla. Navyše, po vylúčení Oravca sme dohrávali v oslabení.

Roman Skuhravý, tréner FK Železiarne Podbrezová: „Dostali sme gól, ktorý sa len tak často nevidí, a potom sme vo finálnej fáze mali tri príležitosti, ktoré sme nepremenili. Hráči sú určite sklamaní, mohli mať o ďalší pekný zápas navyše. Čo sa týka hry, tak hľadám detaily. V prvom polčase som videl, že sme neboli priamočiari. Nehrali sme po zemi a nedostávali sa do šancí. Uľahčovali sme súperovi niektoré veci, kombinácia bola viac do strany ako dopredu. Preto sme si v prvom polčase vypracovali len jednu šancu. Druhé dejstvo bolo lepšie, no nestrelili sme gól.“