Po dvoch tesných prehrách sme opäť bodovali naplno

KFC Komárno – FK Železiarne Podbrezová 2:1 (0:0)

Góly: 63. Matić, 85. Saláta – 90. Galčík.

V dohrávke 16. kola druhej ligy sme nastúpili proti Komárnu. V prvom polčase bola hra vyrovnaná a ani jedno mužstvo si nevypracovalo príležitosť na strelenie úvodného gólu. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Zlom prišiel až v 63. minúte, keď sa z priameho kopu presadil domáci Matić. Naši hráči sa snažili viac útočiť, so snahou o vyrovnanie výsledku, ale Komárno dobre bránilo a z následných protiútokov viackrát aj zahrozilo. V 85. minúte prišla ďalšia štandardná situácia, po ktorej sa presadil bývalý slovenský reprezentant Kornel Saláta. Železiari vložili všetko do útoku a v 90. minúte skóroval náš najlepší strelec v aktuálnej sezóne Roland Galčík. Na vyrovnanie bolo už neskoro, keďže hlavný rozhodca hneď po strelenom góle ukončil stretnutie, v ktorom sme podľahli Komárnu 2:1.

KFC Komárno: Bréda – Popovič, Saláta, Szöcs, Šurnovský, Šimko, Szetei (76. Krela), Domonkos, Bayemi (84. Pastorek), Matić (84. Machara), Tóth (64. Sidibe).

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Godál, Paraj, Kukoľ – Chvátal (79. Pajer), Bakaľa, Ďatko (55. Špyrka), Galčík – Pavúk (64. Breznanik), Gerebenits.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 32. Vujošević.

Dvadsiate kolo prinieslo šláger MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová. Futbalisti Dukly sú momentálne na prvom mieste tabuľky, ktoré zaručuje priamy postup do Fortuna ligy. Úvod stretnutia patril domácim. Už v prvej minúte strelou spoza šestnástky Dukla naznačila, že chce hrať ofenzívne. Postupom času sa hra vyrovnávala a šance pribúdali na oboch stranách. Zlomový moment prišiel v 32. minúte, keď sa po rohovom kope hlavou presadil Vujošević. Do kabín tak šli mužstvá za stavu 1:0. Druhý polčas sa podobal tomu prvému. Na začiatku sa hra odohrávala na našej polovici, no postupom času to už bola vyrovnaná partia. Naše akcie po krídlach sme však nedokázali dotiahnuť do gólového centru. V úplnom závere sme Banskú Bystricu zatlačili pred pokutové územie a po dvoch priamych kopoch Galčíka sme sa dostali aj k zakončeniu. Najskôr Bakaľa hlavičkoval tesne nad bránu domáceho brankára Hrušku, ktorý následne skvelým zákrokom obral Paraja o vyrovnávajúci gól. Dukla tak odolala nášmu záverečnému tlaku a zvíťazila najtesnejším rozdielom 1:0.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Bol to zápas o jednom góle, šancí na oboch stranách bolo málo. Bojovali sme, nezaslúžili sme si prehrať. Jedno naše zaváhanie rozhodlo o výsledku. Chceli sme sa presadiť útokmi po našich krídlach, čo sa nám aj z väčšej časti darilo, no nedokázali sme nájsť recept na finálnu prihrávku, ktorou by sme si vytvorili príležitosť na vyrovnanie.“

MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Hanes (65. Richtárech), Nosko, Starší, Snitka, Polievka (85. Lukáčik), Frimmel, Vujošević, Migaľa (77. Kvocera), Vajda, Willwéber.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Pajer, Paraj, Barbora (85. Micovčák), Chvátal (61. Ďatko), Bakaľa, Špyrka, Galčík, Pavúk, Breznanik (73. Gerebenits).

Počasie v druhom polčase domáceho zápasu so Skalicou sa výrazne zmenilo, no našim futbalistom to neprekážalo a zápas doviedli do úspešného konca. Foto: A. Nociarová

FK Železiarne Podbrezová – MFK Skalica 3:1 (1:1)

Góly: 44. Špyrka (11 m), 74. Pajer, 80. Gerebenits – 8. Ranko.

V 21. kole sme privítali Skalicu a prvýkrát v jarnej časti sme hrali domáci zápas v Zelpo aréne. Prvý polčas nám nevyšiel celkom podľa predstáv. Už v 8. minúte sa presadil hosťujúci Ranko, no naši chlapci nezložili zbrane a snažili sa čo najskôr vyrovnať. Po sľubných útokoch po čiarach sme sa však nedokázali presadiť. V 19. minúte sa po autovom vhadzovaní Kováčika preštrikoval až do pokutového územia Špyrka, ktorému sa podarilo vystreliť, no s jeho pokusom Junas nemal žiadne problémy. V závere prvého dejstva po zblokovanej strele Pajera sa dostal do streleckej príležitosti Pavúk, ktorý bol faulovaný a hlavný rozhodca ukázal na značku pokutového kopu. Zodpovednosť na seba zobral Jozef Špyrka a v 44. minúte vyrovnal na 1:1. V druhom polčase sa hra zjednodušila, no bojovnosť našich futbalistov sa postupne zvyšovala. V 73. minúte sa na výlet vybral Vladimír Kukoľ a vybojoval rohový kop. Ten priniesol radosť v našom tábore, keď sa v 74. minúte presadil Adam Pajer. Gólová poistka prišla v 80. minúte, keď neúnavný Špyrka dobre napádal stopéra hostí Černáka, ktorému zablokoval prihrávku. Odrazenú loptu sám získal v rohu ihriska, kde našiel voľného Galčíka, ktorý na zasneženom ihrisku neváhal a krásnym centrom našiel na zadnej žrdi Gerebenitsa. Ten sa v takýchto príležitostiach často nemýli a v dôležitom zápase upravil na konečných 3:1. Tieto dôležité tri body nás naďalej udržujú v boji o postup do Fortuna ligy. Momentálne sa v tabuľke nachádzame na treťom mieste, pričom na druhý MFK Tatran Liptovský Mikuláš strácame päť bodov a na vedúcu Duklu Banská Bystrica sedem bodov.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Godál, Pajer, Kukoľ, Paraj, Bakaľa, Galčík (87. Barbora), Ďatko (46. Gerebenits), Špyrka, Pavúk.

MFK Skalica: Junas – Straczek, Ranko, Černek, Mizerák (84. Škovran), Hollý (56. Horodník), Blažek, Mášik, Baumgartner (89. Vašíček), Nečas, Šebesta.