Po domácej remíze s Košicami víťazstvo v Bardejove

 

FK Železiarne Podbrezová – FC Košice 0:0

Dňa 8. mája sme v domácej Zelpo aréne privítali v šlágri 28. kola FC Košice. V 5. minúte to ako prvý v zápase vyskúšal Bakaľa, jeho prudkú strelu zneškodnil Kira. V 21. minúte prvýkrát pohrozili hostia, s prudkou strelou hosťujúceho Sabola si Ludha na dvakrát poradil. V 35. minúte to z diaľky vyskúšal Galčík, jeho strele však chýbala razancia. Po zmene strán prišla prvá veľká šanca v 49. minúte, keď Galčíkovu ďalekonosnú strelu výborne zneškodnil Kira. V 55. minúte prišiel dôležitý moment v stretnutí, keď druhú žltú kartu videl hosťujúci obranca Samuel Magda a musel sa tak porúčať z ihriska. V 57. minúte sa k realizácií priameho kopu odhodlal Pačinda, jeho pokus však nemieril medzi tri žrde. V 80. minúte sa ocitol na hranici šestnástky voľný Breznanik, jeho technická strela však neohrozila Kirovu bránu. V 88. minúte spálil výbornú príležitosť Bakaľa, ku ktorému sa dostala lopta po rohovom kope, no z hranice piatich metrov prestrelil bránu Matúša Kiru. Do konca stretnutia sa už nič vážne nestalo, a tak sme v dôležitom zápase na domácom trávniku získali len jeden bod.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Bol to zápas, ktorý nepriniesol veľa šancí. Vypracovali sme si tlak, no naša finálna fáza nebola taká, ako sme si to predstavovali. Chceli sme loptu doniesť až do brány a to sa nedá. Z našej strany tam bolo málo aktivity, najmä v krídelných priestoroch a na môj vkus sme mali aj málo centrovaných lôpt. Čakajú nás posledné dva zápasy, ktoré chceme vyhrať.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kukoľ (85. Bartoš), Godál, Pajer, Paraj – Ďatko (73. Gerebenits), Grendel (73. Chvátal), Bakaľa, Galčík, Grešák (46. Špyrka) – Pavúk (66. Breznanik).

FC Košice: Kira – Kis, Magda, Pavúk, Min Su Kim (90. Elexa) – Karaš (90. Tišťan), Jakúbek, Sabol (71. Liener), Christos (82. Veliky), Pačinda – Gladiš.

 

Domáci zápas s Košicami objektívom A. Nociarovej

 

Partizán Bardejov BŠK – FK Železiarne Podbrezová 0:1 (0:0)

Gól: 72. Breznanik.

Dňa 15. mája sme cestovali do Bardejova, kde nás v rámci 29. kola hostil domáci Partizán. Úvodné minúty zápasu veľa šancí nepriniesli. V 28. minúte to z diaľky nebezpečne vyskúšal domáci Petko, jeho krížna strela tesne minula Ludhovu bránu. V 57. minúte poslal do šestnástky prudký center Galčík, domáca obrana však výborne zasiahla pred nabiehajúcim Pavúkom. V 69. minúte to z diaľky vyskúšal Galčík, no jeho strele pravačkou však chýbala presnosť. O dve minúty neskôr prišla prvá veľká šanca zápasu, keď sa vo výbornej pozícií ocitol domáci Brigant, v poslednej chvíli však jeho pokus dokázal zablokovať Bakaľa. V 73. minúte nám to konečne vyšlo, keď sa výborne uvoľnil Breznanik a strelou do protipohybu domáceho brankára nás poslal do vedenia – 0:1. V 83. minúte uvidel domáci Sedláček druhú žltú kartu v stretnutí a putoval tak predčasne pod sprchy. V závere stretnutia vrhli domáci všetky sily do útoku a v nadstavenom čase po centri Briganta opečiatkoval jeden z domácich obrancov iba žrď Ludhovej brány. Gól Michala Breznanika tak zariadil náš najtesnejší triumf nad Partizánom Bardejov.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžene. Finálna fáza nebola z našej strany ideálna, no nakoniec sa nám podarilo skórovať a zvládnuť dnešné stretnutie. V závere sme mali aj trochu šťastia, keď domáci nastrelili žrď, no naša defenzíva s Rišom Ludhom dnes fungovala veľmi dobre. Sme radi za toto víťazstvo.“

Partizán Bardejov BŠK: Čikoš Pavličko – Petko, Nemergut, Dzurik (68. Maník), Horváth – Brigant, Tatar (76. Mijland), Sedláček, Maťas – Romulo, Bilali.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Bartoš, Godál, Grešák – Grendel (86. Chvátal), Bakaľa, Ďatko (65. Gerebenits) – Galčík (86. Paraj), Pavúk (58. Breznanik), Kukoľ (65. Špyrka).