Po domácej prehre s Duklou sme neuspeli ani v Dubnici

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 13. vlastný gól, 69. Polievka.

Šieste kolo prinieslo derby medzi Podbrezovou a Banskou Bystricou. Zápas začal poriadne z ostra a už v prvej minúte dostal po tvrdom zákroku náš futbalista Dominik Straňák žltú kartu. V 4. minúte po centri z pravej strany nebezpečne zakončil hlavou útočník Dukly Laksík. O tri minúty neskôr predviedol svoje kvality náš brankár Ludha, keď výborným zákrokom vyrazil krížnu strelu Polievku. V 13. minúte otvorila skóre stretnutia Dukla, keď si po peknej individuálnej akcii Polievku nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete Mizerák. V 21. minúte sa v krídelnom priestore presadil Galčík, ktorý centrom našiel Chvátala, ten však mieril iba do bočnej siete. O tri minúty neskôr už mohlo byť 0:2, keď sa opäť individuálne presadil Polievka, jeho center však skončil len na ľavej žrdi. V 37. minúte spálil najväčšiu šancu Podbrezovej Galčík. Po peknej prihrávke od Viazanka si v šestnástke zasekol hosťujúceho obrancu, avšak pravačkou mieril vysoko nad bránu. V 64. minúte zakončil rýchly brejk hostí Starší len do rukavíc pripraveného Ludhu. V 69. minúte hosťujúci Polievka individuálnou akciou vybojoval pokutový kop, ktorý ešte stihol zlikvidovať Ludha, no z následnej dorážky sa hráč s číslom 17 nemýlil a zvýšil vedenie Dukly na 0:2. Bodku za stretnutím dal Nôta, ktorý v 87. minúte zneškodnil Mejriho strelu.

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Ďalší zápas, ktorý nám nevyšiel. Úvod sme nemali dobrý, dostali sme rýchly gól. Cez polčas sme zmenili rozostavenie, chceli sme oživiť hru striedaniami, to sa nám však vôbec nepodarilo. Hostia pridali gól a zaslúžene zvíťazili.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Mizerák, Otrísal, Straňák, Chvátal, Mejri, Pastorek (46. Šulc), Viazanko, Lipták, Galčík (70. Špyrka), Marcin (83. Pribula).

MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – V. Tóth (90. Holub), Gaško, Starší, Laksík (79. Dolný), Snitka, Polievka (90. Hrudkay), Prikryl, Migaľa, Savič, Willwéber.

V derby zápase proti bystrickej Dukle ťahali naši futbalisti za kratší koniec, zabodovať sa im nepodarilo ani v Dubnici. Foto: A. Nociarová

FK Dubnica nad Váhom – FK Železiarne Podbrezová 3:1 (1:0)

Góly: 10. Petro, 50. Pleva, 65. Kuzma – 58. Pribula.

V siedmom kole sme cestovali na ihrisko aktuálneho lídra druhej ligy. V 10. minúte po faule Mejriho zahrávali domáci štandardnú situáciu. Po peknom centri otvoril skóre hlavou Petro. O dve minúty neskôr mal veľkú šancu náš Šulc, no netrafil prázdnu bránu a jeho lopta mierila vysoko nad. V 22. minúte po individuálnej akcii Mizeráka a jeho centri, ktorý domáca obrana odvrátila, vystrelil z hranice šestnástky Ďatko, avšak jeho pokus pekným zákrokom zmaril domáci brankár. V 24. minúte ohrozili našu bránu hráči Dubnice, ale hlavičku Kuzmu efektívnym zákrokom zneškodnil Macej. V 42. minúte po akcii Mizeráka, ktorý bol následne faulovaný, sme zahrávali pokutový kop, ten však Viazanko nepremenil. V 50. minúte strelou spoza šestnástky domáci hráč Pleva upravil skóre na 2:0 pre Dubnicu gólom do dolnej časti Macejovej brány. V 58. minúte po peknej strele z vnútra šestnástky Pribula znížil na 2:1. V 65. minúte sa po štandardnej situácii domáci opäť dostali do dvojgólového vedenia, autorom gólu bol Kuzma. V 82. minúte po zákroku na Viazanka videl druhú žltú a následne červenú kartu strelec gólu Kuzma. O štyri minúty neskôr dostal po druhej žltej červenú kartu aj ďalší domáci hráč Knižka. Skóre zápasu sa však nezmenilo, a tak sme sa s Dubnicou rozišli po prehre 3:1.

Jozef Mores, tréner Podbrezovej: „Vstupovali sme do zápasu s tým, že si musíme dať pozor na štandardky domácich, dali v nich už v tejto sezóne veľa gólov. Napriek tomu sme na ne nestačili, keď sme tri góly inkasovali po nich. Výsledok nezodpovedá priebehu zápasu. V ďalších zápasoch musíme byť efektívnejší a hrať vzadu na nulu. Zistili sme, že nie je dôležité, či hráte krajšie, alebo máte viac z hry, keď prehrávate.“

FK Dubnica: Digaňa – Štefánek, Václav, Knižka, Janco (90. Hundák), Čurik (80. Dávidík), Levai (73. Vujošević), Kuzma, Vaculík, Petro, Pleva.

FK Železiarne Podbrezová: Macej – Viazanko, Mizerák, Otrísal, Mejri (54. Pribula), Šulc, Jenat (85. Vondryska), Paraj, Chvátal, Ďatko, Galčík.