Od Tatier k Dunaju bežali aj naši spolupracovníci

 Tím s názvom „Pohodári zo ŽP“ úspešne dobehol do cieľa aj v tohtoročnej edícii štafetových pretekov Od Tatier k Dunaju. Foto: archív M. Jarganovej

V dňoch 13. a 14. augusta sa uskutočnil jubilejný desiaty ročník štafetového behu Od Tatier k Dunaju. Zúčastnili sa ho a úspešne dobehli do cieľa aj naši spolupracovníci Martina Jarganová z odboru zásobovania, Henrich Jargan z odboru expedície a obchodnej administratívy, Alena Ťažká z odboru riadenia a zabezpečenia kvality a manželka zamestnanca Ľubica Kureková. V dvanásťčlennom tíme s názvom „Pohodári zo ŽP“ bežali spolu s českými kolegami nášho obchodného partnera VÚHŽ.

Už tradične bežci štartovali z Jasnej a cieľ mali v Bratislave. Celková dĺžka týchto štafetových pretekov je 345 kilometrov. Trať behu tvorí 36 úsekov rôznej dĺžky a náročnosti. Dĺžka jednotlivých úsekov sa pohybuje od 7 do 12 kilometrov. Každý bežec z družstva absolvuje tri úseky, približne s odstupom 8 až 10 hodín. Spolu tak zabehne okolo 30 kilometrov počas necelých dvoch dní.

Pre Martinu Jarganovú to bola tento rok už piata účasť na najznámejších štafetových pretekoch v rámci Slovenska. S aktuálnym tímom štartovala tretíkrát po sebe. „Na pretekoch bola, ako každý rok, skvelá atmosféra. Navyše, šlo o jubilejný desiaty ročník, preto sme si ho rozhodne nechceli nechať ujsť. Výsledný čas sme mali síce horší ako vlani, avšak pre rôzne zranenia a ochorenia členov našej štafety sme boli v cieli napriek tomu spokojní, pretože každý sa snažil podať čo najlepší výkon,“ zhodnotila výkon družstva.

Bežkyňa zo zásobovania si myslí, že pri štafetových pretekoch tohto druhu je najdôležitejšie držať sa známeho hesla „všetci za jedného, jeden za všetkých“ a vzájomne sa podporovať, keďže každý beží nielen za seba, ale aj za spoločný výsledok. Pripomína, že chuť vzdať sa neprichádza do úvahy. Podľa M. Jarganovej je fajn mať natrénované behy vo vysokých horúčavách, čo býva väčšinou najťažšie.

„Na tieto preteky sa veľmi rada vraciam a odporúčam ich aj iným bežcom, predovšetkým pre vynikajúcu atmosféru a možnosť pobehať rôzne kúty Slovenska. Môžete spoznať nových bežeckých kamarátov či vyskúšať si zvládanie adrenalínových situácií pri nočných behoch. Na záver by som chcela v mene nášho tímu veľmi pekne poďakovať vedeniu ŽP a.s. za sponzorskú podporu.“