Predĺžená streda sa osvedčila

Nepochybne, každý by si prišiel na svoje

 

Poslanie našej dcérskej spoločnosti ŽP Rehabilitácia, s.r.o., vám určite nie je neznáme a nepochybne ste už mnohí využili aj jej služby. Pre tých, ktorí doposiaľ nemali príležitosť, sme v predchádzajúcich číslach Podbrezovana spoločnosť predstavili a oboznámili vás najmä s rehabilitačno-relaxačnými službami. To sú tie, ktoré si nevyžadujú odporúčanie lekára. Jednoducho, sú pre záujemcov, ktorí chcú urobiť niečo pre svoje zdravie skôr, ako prídu bolesti pohybového aparátu, čo dnes už, žiaľ, vôbec nesúvisí s vekom. Už tretí mesiac poskytuje spoločnosť služby aj v stredu popoludní a nás zaujímalo, aká je odozva. Respondentov sme sa opýtali:

 1. Čo vás viedlo k rozhodnutiu využiť služby ŽP Rehabilitácie?
 2. Ktoré procedúry ste si vybrali a prečo?
 3. Aké sú vaše poznatky po ich absolvovaní.
 4. Ako hodnotíte služby poskytované našou dcérskou spoločnosťou ŽP Rehabilitácia?
 5. Ktoré procedúry by ste na základe svojich skúseností odporúčali tým, ktorí sa ešte nerozhodli vyskúšať ich a prečo?
 6. Čo vám v týchto službách chýba?

 

Ing. Ján LESKOVSKÝ, odbor predaja a marketingu

 1. Po prečítaní článkov v Podbrezovane som sa rozhodol využiť služby ŽP Rehabilitácia, nakoľko to mám v blízkosti zamestnania, aj bydliska. A je to aj prijemný relax.
 2. Po konzultácii s personálom mi bola odporučená procedúra „TENS prúdy“, ktorá by mala uvoľniť zaťažované chrbtové svalstvo.
 3. Zatiaľ som mal štyri procedúry a cítim mierne zlepšenie.
 4. Môžem iba odporučiť. Zdravie máme iba jedno. Každý, kto má takúto možnosť, by ju mal využiť, či pre regeneráciu alebo ako relax.
 5. Zatiaľ som absolvoval dve; TENS prúdy a andulačnú terapiu.
 6. Nemám, čo by som vytkol.

 

Janka GAJDOŠOVÁ, oceliareň

 1. K rozhodnutiu využiť relaxačno-rehabilitačné služby ma viedli články v Podbrezovane o výhodách, ktoré máme k dispozícii a môžeme ich využiť. Myslím, že rehabilitácia ako taká, má blahodarné účinky na naše telo. Keď nemusíme cestovať za touto službou, je to veľké plus k využitiu.
 2. Vybrala som si lymfomasáž na odporúčanie rehabilitačných sestier a sama som bola zvedavá, čo to obnáša.
 3. V minulosti som využila aj andulačnú liečbu (posteľ), ktorá je tiež výborná. Sú to bezbolestné masáže, pri ktorých si oddýchnete a odmeníte svoje telo.
 4. Čo sa týka služieb, je chvályhodné, že máme, ako málokto, takúto možnosť, len je potrebné nájsť si čas v tomto uponáhľanom svete aj pre seba a využiť ich. Personál je veľmi milý a ústretový.
 5. Ja som si vybrala lymfomasáž a určite by som ju odporučila hlavne ženám, ale možností je tam veľa, takže asi komu čo vyhovuje. Myslím, že každý by si prišiel na svoje a zrelaxoval by.
 6. Vytknúť nemám čo, pretože je tam veľmi príjemná atmosféra, sprevádzaná relaxačnou hudbou a príjemnou vôňou a personál je veľmi milý.

 

Michaela ŠVÁBOVÁ, oddelenie registratúry, podateľňa

 1. K využitiu služieb v ŽP Rehabilitácia som sa rozhodla po mojich úrazoch. Bohužiaľ, bolo ich viac, a tak som absolvovala aj viac procedúr. Vtedy mi ich odporučila MUDr. M. Kubišová. Boli to laser, kryo terapia, tens prúdy a individuálne cvičenie.
 2. Momentálne chodím na andulačnú terapiu a lymfo drenáž. Tie som si už vyberala sama.
 3. Procedúry mi veľmi pomohli pri mojej rekonvalescencii.
 4. So službami v ŽP Rehabilitácia som maximálne spokojná. Majú naozaj široký výber procedúr a páči sa mi možnosť absolvovať niektoré aj bez odporučenia lekára. 5. Zdravotnícky personál ochotne poradí, ktorá procedúra je pre vás vhodná. Objednať sa dá vopred na čas, ktorý vám vyhovuje. Oceňujem možnosť ísť na procedúru aj v poobedňajších hodinách, aj keď len jeden deň v týždni.
 5. Chýba mi hádam len klasická masáž, ale to by som už asi chcela veľa.

 

Mgr. Henrieta ADAMČÁKOVÁ, oceliareň

 1. Doteraz som rehabilitačné služby využívala minimálne, aj to len vtedy, ak som mala nejaký zdravotný problém. Na relaxáciu či oddych určite nie.
 2. Až v Podbrezovane č. 11 som sa dočítala o andulačnej metóde a celkom ma to zaujalo. Povedala som si, prečo nevyskúšať? Je to služba, ktorá nevyžaduje odporúčanie lekára, takže som si telefonicky rezervovala termín.
 3. Ja za seba môžem hodnotiť túto terapiu veľmi pozitívne. Ak aj človek možno nebadá okamžité účinky na tele – je to príjemná terapia, pôsobiaca na všetky funkcie v organizme, pri ktorej, minimálne na chvíľu vypnete a oddýchnete si.
 4. Rehabilitačné sestry, okrem toho, že sú milé a ústretové, sa skutočne rozumejú svojmu remeslu a vidieť, že ich práca baví a robia ju profesionálne. Takže, k tomu niet čo dodať.
 5. A práve od rehabilitačných sestier som sa dozvedela o lymfodrenáži a táto procedúra ma oslovila ešte viac. Za tridsať minút si oddýchnete v špeciálnom návleku, ktorý vám tlakovými vlnami rozprúdi krvný aj lymfatický obeh. Je to skutočne príjemné a za mňa môžem len odporučiť. Čítala som aj o reboxovej terapii, ale tej sa trošku obávam, že nie je úplne bezbolestná, možno sa mýlim. Nepochybne, každý by si prišiel na svoje.
 6. Čo by som možno uvítala, je navýšiť množstvo procedúr – dokopy desať procedúr je pomerne málo. Každopádne som veľmi rada, že nám zamestnávateľ poskytuje tento druh benefitu a potešilo by ma, ak by som tieto rehabilitačno-relaxačné procedúry mohla v blízkej dobe využiť opäť.

 

Eva PEŤKOVÁ, sekretariát OR

 1. Prioritou je snaha pomôcť sebe – svojmu zdraviu, ktoré je len jedno a je nenahraditeľné. Zaujali ma informácie o ponuke širokého spektra rehabilitačno-relaxačných procedúr našej dcérskej spoločnosti ŽP Rehabilitácia s.r.o., ktoré sú uverejňované a detailne prezentované v posledných vydaniach Podbrezovana, čo považujem za efektívny spôsob propagácie poskytovaných služieb formou hlavného marketingového nástroja – reklamy.
 2. Niekoľkokrát som už absolvovala andulačnú terapiu (pôsobí pozitívne na všetky funkcie v organizme), prístrojovú lymfodrenáž (prevencia vzniku varixov) a oxygenoterapiu (posilnenie imunitného systému, zlepšenie prekrvenia tkanív a orgánov).
 3. Všetky procedúry hodnotím jednoznačne pozitívne so značnými účinkami na organizmus, možnosť zrelaxovať v príjemnom prostredí a pomôcť zlepšiť svoj zdravotný stav.
 4. S úrovňou kvality poskytovaných služieb a časovou flexibilitou som veľmi spokojná. Využitie služieb ŽP Rehabilitácia s.r.o. by som potenciálnym záujemcom rozhodne odporúčala. Som rada, že Železiarne Podbrezová a.s. takýmto benefitom pomáhajú svojim zamestnancom zlepšiť zdravotný stav.
 5. Odporučila som by som tie, ktoré som vyskúšala, ale samozrejme výber vhodnej procedúry je na individuálnom rozhodnutí záujemcov, vzhľadom na zdravotný stav a možné kontraindikácie.
 6. Ocenila by som možnosť absolvovať procedúry aj v ďalšom dlhšom dni (okrem aktuálne ponúkanej možnosti – v stredu).

 

Ing. Erika BÁLINTOVÁ, ŽP Informatika

 1. V prvom rade to bolo zo zdravotných dôvodov, mala som problémy s chrbticou a taktiež artroskopiu kolena, ktoré bolo treba po operácii zmobilizovať.
 2. Procedúry mi naordinovala odborná lekárka, na základe odporúčania od ortopéda a neurológa, využila som hlavne laserovú terapiu a elektroliečbu, potom nasledovali svalové cvičenia či už pomocou rehabilitačných sestier, alebo fitness prístrojov na posilňovanie pohybového aparátu. Ale vyskúšala som aj niektoré relaxačné procedúry na regeneráciu tela a mysle (andulačnú terapiu a lymfodrenáž).
 3. Po absolvovaní procedúr či už zdravotných alebo relaxačných, môžem naozaj všetky ohodnotiť absolútne kladným výsledkom.
 4. Zároveň to svedčí aj o vysokej odbornosti a zodpovednému prístupu celého rehabilitačného personálu.
 5. Je ťažké vybrať konkrétnu procedúru, pretože to záleží od človeka, či má zdravotné problémy alebo sa potrebuje zrelaxovať. Asi by som to konzultovala priamo s rehabilitačnými sestrami, ktoré ochotne poradia a pomôžu vybrať vhodné rehabilitačné procedúry.
 6. Navrhla by som možno ešte poskytovanie klasických masáží ako doplnok, ale všetky služby, ktoré sú poskytované v ŽP Rehabilitácii sú na vysokej úrovni a ja z môjho pohľadu nemám žiadne námietky.