Našim cyklistom sa opäť darilo

Posledné dve kolá Slovenského pohára v cestnej cyklistike sa konali 7. – 8. septembra v Spišskej Novej Vsi. Zúčastnili sa ich aj cyklisti ŠK Železiarne Podbrezová.

V sobotu, 7. septembra, bola na programe časovka do vrchu. Mladší žiak Ondrej Hrico obsadil štvrté miesto. Starší žiak Matthias Schwarzbacher bol tretí a Adam Haľak ôsmy. Junior Timotej Piliarkin skončil na siedmej priečke.

Na stupňoch víťazov v strede Matthias Schwarzbacher – víťaz Slovenského pohára v cestnej cyklistike v kategórii starších žiakovV nedeľu, 8. septembra, sa pretekalo v kritériu. Matthias Schwarzbacher bol druhý, Timotej Piliarkin ôsmy. Matthias Schwarzbacher sa stal zároveň celkovým víťazom Slovenského pohára v kategórii starších žiakov, Adam Haľak skončil v konečnom poradí siedmy, mladší žiak Ondrej Hrico piaty a junior Timotej Piliarkin šiesty.

V nedeľu sa darilo aj našim najmenším cyklistom, v kategórii mili, ktorý náš oddiel reprezentujú v seriáli pretekov Detská Tour Petra Sagana, keď na pretekoch v Nitre Jakub Pančík zvíťazil a Quído Pokorný bol piaty.

Matthias Schwarzbacher reprezentoval Slovensko na ME mládeže v MTB, ktoré sa konali 20. – 24. augusta v Taliansku – Pile. V jeho kategórii sa na štart postavilo 170 pretekárov. V disciplíne XCE – šprinty bol šestnásty a v disciplíne XCO prišiel do cieľa na 20. mieste.

Pretekári sa aktuálne pripravujú na cyklokrosovú sezónu, ktorá odštartuje 29. septembra pretekmi Slovenského pohára a UCI C1 v Poprade. ŠK Železiarne Podbrezová, a.s. a cyklistický oddiel organizujú preteky Slovenského pohára a UCI C1 dňa 26. októbra v Podbrezovej – Štiavničke.