Naši kolkári postúpili do Final four

Kolkári ŠK Železiarne Podbrezová po roku opäť postúpili do Final four. Foto: ŠK ŽP
Kolkári ŠK Železiarne Podbrezová po roku opäť postúpili do Final four. Foto: ŠK ŽP

 

Podbrezovskí kolkári vycestovali na odvetu Ligy majstrov do Mariboru s pohodlným náskokom. Potrebovali sme získať minimálne jeden bod a osem setov. Na túto úlohu sa podujala už prvá trojica Zavarko – Tomka – Tepša, no a po ich štyroch dráhach bolo rozhodnuté.

Zavarko aj Tomka získali po bode. Vilmoš Zavarko dokonca prekonal rekord kolkárne o dva koly (675). Skončilo aj aktívne povzbudzovanie domácich a tribúny sa vyprázdnili. V druhej trojici dal tréner šancu aj Dziadovi (namiesto Kunu), aby si skúsil mariborské dráhy. Pašiak odohral svoj zápas proti najlepšiemu hráčovi súpera Blažovi (642) a Nemček s Vadovičom si hodili po šesťdesiatke. Z postupu sa tešíme a chlapcom gratulujeme.

ŠK Železiarne Podbrezová: Zavarko 675, Tomka 605, Tepša 586, Nemček/Vadovič 558, Pašiak 586 a Dziad 533. Celkovo 3546:3543 – 6:2.

Priviezli sme síce prehru 6:2, no už teraz sa môžeme chystať, čo vymyslíme 30. marca na Szeged, nášho súpera v semifinále v chorvátskom Zaprešiči. Druhou semifinálovou dvojicou budú domáci Zaprešič a nemecký Rot Weiss Zerbst. V ženskej časti sa zídu Bamberg s Rosicami a Rijeka s BBSV Wien.