Naši futbalisti víťazne v príprave, aj v druhej lige

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 2:0 (1:0)

Góly: 43. Galčík, 76. Holiš.

V závere júla sme odohrali posledný prípravný zápas pred začiatkom novej sezóny, keď sme hostili MFK Ružomberok. Prvá strela prišla už v 3. minúte. Spoza šestnástky to vyskúšal Kmeť, no s jeho prudkou strelou si Ludha bezpečne poradil. V 7. minúte to z diaľky vyskúšal Bakaľa, jeho strele však chýbala presnosť. O dve minúty neskôr poslal Kukoľ presný center na hlavu Krčulu, ten však z uhla mieril len do bočnej siete Macíkovej brány. V 21. minúte poslal Galčík z voľného kopu loptu priamo na hlavu Zacharu, no jeho hlavička len tesne minula Macíkovu bránu. V 43. minúte predviedol Galčík krásnu individuálnu akciu, ktorú zakončil ešte krajšou strelou a otvoril tak skóre stretnutia – 1:0. Do kabín tak odchádzali naši chlapci s jednogólovým vedením.

Posledný prípravný zápas s Ružomberkom nás správne naladil pred novou sezónouDo druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia. V 50. minúte zakončil rýchly protiútok Almaský, no jeho prudkú strelu výborne zneškodnil Ludha. V 55. minúte prišla obrovská šanca na našej strane, keď rýchly protiútok potiahol Galčík, pekným centrom našiel Krčulu, no ten zoči-voči Krajčiríkovi nechal vyniknúť ružomberského brankára. V 71. minúte sa ocitol vo výbornej pozícii Ďatko, proti jeho strele však výborne zasiahol brankár Krajčírik. V 74. minúte mali naši chlapci ďalšiu skvelú príležitosť, no hlavička Pajera len o milimetre minula ružomberskú bránu. O minútu neskôr predviedol krásnu individuálnu akciu Kováčik, jeho strelu ale výborne vyrazil Krajčírik. Takmer okamžite po Kováčikovej šanci prišla šanca aj pre Ružomberčanov, no v samostatnom nájazde neuspel Ďungel, ktorého fantasticky vychytal Ludha. Nedáš dostaneš platilo aj tentokrát, keď sme takmer okamžite pridali druhý gól, zásluhou Holiša, ktorý svoj samostatný únik premenil – 2:0. Záver zápasu ponúkol už len náznaky šancí a tak naši chlapci v generálke pred štartom nového súťažného ročníka zvíťazili 2:0 a v príprave nenašli premožiteľa ani v štvrtom zápase.

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Dnešný zápas splnil svoj účel. Hrali sme proti kvalitnému ligovému mužstvu. Myslím si, že z našej strany to bol kvalitný výkon. Prezentovali sme sa dobrou organizáciou hry, mali sme šance a pridali sme aj góly. Samozrejme, boli tam aj hluché fázy, ktorých sa musíme určite vyvarovať. Po zranení Jožka Špyrku sme troška vypadli z toho nášho konceptu, ale celkovo sme spokojní. Všetci hráči dostali šancu, zahrali si. Mrzí ma to zranenie Jožka Špyrku. Dúfam, že bude v poriadku. Myslím si, že na ligu by sme mali byť dostatočne pripravení. Nečaká nás tam nič ľahké, ale ak budeme podávať takéto výkony, tak to bude v poriadku.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Pajer, Kováčik, Kukoľ, Bakaľa, Grendel, Špyrka, Krčula, Galčík, Zachara. Striedali: Paraj, Breznanik, Pavúk, Pribula, Arevalo, Holiš, Ďatko.

MFK Ružomberok: Macík – Mojžiš, Maslo, Kmeť, Mrva, Takáč, Regáli, Gerec, Múdry, Brenkus, Kojnok. Striedali: Krajčírik, Boda, Almaský, Kochan, Holub, Kružliak, Zsigmund, Dopater, Ďungel.

V príprave pred novou sezónou vyhrali naši futbalisti všetky štyri zápasy v domácom prostredí, výnimkou nebol ani zápas s Ružomberkom

FK Železiarne Podbrezová – KFC Komárno 2:0 (1:0)

Góly: 26. Bakaľa, 76. Grendel (11 m).

Začiatkom augusta odštartovala nová sezóna druhej futbalovej ligy. V úvodnom zápase sme nastúpili na domácom trávniku proti Komárnu.

V prvom polčase sa naši futbalisti presadili v 26. minúte zo štandardnej situácie, keď sa po priamom kope Grendela dostal v šestnástke k odrazenej lopte Bakaľa a svojou strelou nedal hosťujúcemu brankárovi žiadnu šancu – 1:0. Tento stav vydržal až do prestávky, po polčase sme tak viedli o jeden gól.

Druhý polčas priniesol viaceré zaujímavé situácie. V 76. minúte odpískal rozhodca pokutový kop v náš prospech a kapitán Erik Grendel sa z bieleho bodu nemýlil – 2:0. Skóre zápasu sa už nakoniec nemenilo a tak sme si v prvom zápase novej sezóny pripísali na svoje konto tri body za víťazstvo 2:0.

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Bol to typický prvý zápas po príprave. Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, mali sme hru pod kontrolou. Snažili sme sa hrať trpezlivo a pripraviť si akcie. Aj keď sme sa presadili po štandardnej situácii a nie z hry, tak súpera sme do šance nepustili. Po zmene strán to bolo rozhárané. My sme mali veľkú šancu, ale nastrelili sme žrď. Keby sme z toho zvýšili skóre, viac by sme sa upokojili. Takto to stále bolo na vážkach. Pomohla nám penalta. Potom sme hrali pokojnejšie. V závere hral súper vabank, mal veľa nakopávaných lôpt. Chlapcom slúži ku cti, že aj v situáciách, kedy sme herne nedominovali, tak pracovali dobre a uhrali sme to. Sme veľmi radi za tri body, ale žiadny zápas v sezóne nebude ľahký. Všetky budú ťažké.“

Erik Grendel, kapitán Podbrezovej: „Bol to typický úvodný zápas sezóny. Boli sme si vedomí toho, že úvodný zápas musíme zvládnuť za každú cenu. Nebolo to jednoduché. Dôležité bolo, že sme boli trpezliví a počkali si na svoju šancu. Tá prišla po štandardnej situácii. Myslím si, že po góle sme už kontrolovali zápas. Súper nemal počas celého priebehu zápasu vyloženú šancu. Myslím si, že naše víťazstvo je zaslúžené.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bartoš, Pajer, Kováčik, Kukoľ, Bakaľa (79. Paraj), Grendel, Ďatko, Krčula (57. Arevalo), Galčík (67. Breznanik), Zachara (79. Pavúk).

KFC Komárno: Leckéši – Popović, Szocs, Saláta, Janso, Šimko (76. Holík), Pastorek (59. Krela), Domonkos, Bayemi (59. Zemko), Pinte, Doktorík.