Naši futbalisti ukončili sezónu remízou so Šamorínom

FK Železiarne Podbrezová – FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (0:1)

Góly: 84. Breznanik (11 m) – 18. Rymarenko.

V poslednom kole sezóny 2020/2021 sme nastúpili v domácej Zelpo aréne proti Šamorínu. Už pred úvodným výkopom bolo jasné, že ani v prípade víťazstva nemôžeme postúpiť do baráže o Fortuna ligu. Zaujímavosťou duelu bol fakt, že najmladšími hráčmi oboch mužstiev boli brankári. Kým hosťujúci Attila Horváth len pred mesiacom dovŕšil 18 rokov, náš brankár Adam Danko oslávi osemnáste narodeniny až koncom júna. Stal sa tak najmladším brankárom, aký kedy nastúpil v súťažnom stretnutí mužského futbalu v podbrezovských farbách.

Prvý gól stretnutia prišiel v 18. minúte, keď sa z vnútra pokutového územia presadil hosťujúci Rymarenko – 0:1. V 23. minúte našiel Grešák presným centrom hlavu Ďatka, proti bol však hosťujúci brankár Horváth. V 39. minúte to skúšal hlavou Grendel, no nemieril presne. O dve minúty neskôr posunul Erik Grendel loptu do jazdy Galčíkovi, ten však z uhla mieril iba do bočnej siete. V 44. minúte to z diaľky vyskúšal Kukoľ, jeho strela však mierila nad hosťujúcu bránu.

Michal Breznanik tesne pred penaltou, z ktorej vyrovnal na konečných 1:1. Foto: I. KardhordováPo zmene strán prišla prvá veľká šanca v 50. minúte, keď sa do pokutového územia predral Ďatko, našiel Pavúka, no jeho strelu výborne vyrazil hosťujúci Horváth. V 67. minúte spálil veľkú šancu striedajúci Breznanik, keď osamotený hlavou minul hosťujúcu bránu. V 73. minúte sa vo výbornej pozícií ocitol Kováčik, no jeho strelu z jedenástich metrov dokázal výborne zneškodniť hosťujúci Horváth. V 84. minúte stiahol nedovolene v šestnástke Grendela Mezovský a nariadený pokutový pohodlne premenil Breznanik a upravil tak skóre na konečných 1:1.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas s výborným druhým polčasom. Vypracovali sme si dostatok šancí, bohužiaľ, v prvom polčase sme urobili jednu chybu, za ktorú nás súper potrestal. Okrem tejto šance si však žiadne ďalšie nevypracoval. V zápase sme jasne dominovali, no neboli sme dostatočne efektívni, a preto berieme dnes len bod.“

FK Železiarne Podbrezová: Danko – Kováčik, Godál (51. Pajer), Bartoš, Grešák (46. Špyrka) – Grendel, Bakaľa, Ďatko – Galčík, Pavúk (64. Breznanik), Kukoľ.

FC ŠTK 1914 Šamorín: Horváth – Stašík, Konstantinos, Bogi, Pančík – Jančo (85. Pinte), Frank, Švec (46. Mezovský) – Nagy, Boateng (90. Bondi), Rymarenko (74. Leginus).