Naši futbalisti pokračujú vo výborných výkonoch

FC Petržalka – FK Železiarne Podbrezová 0:4 (0:2)

Góly: 15. a 20. Zachara, 75. Paraj, 89. Grendel.

V druhom kole druhej futbalovej ligy sme cestovali do Petržalky. Do zápasu vstúpili aktívnejšie domáci hráči, keď v úvode zahrávali sériu štandardných situácií, no naša obrana si s nimi dokázala poradiť. Naši futbalisti mali prvú vážnejšiu šancu v 15. minúte a hneď ju aj premenili. Obrovskú chybu v domácej rozohrávke potrestal Zachara, keď vystihol rozohrávku domáceho stopéra a zoči-voči Takáčovi nezaváhal. V 19. minúte sa k strele dostal Ďatko, no s jeho nevýrazným pokusom nemal Takáč žiadne problémy. O minútu neskôr sa už naši chlapci radovali po druhýkrát, keď Zachara využil svoju dravosť a peknou strelou presne k žrdi zvýšil naše vedenie – 0:2. V 30. minúte to skúšal Enzo Arevalo, no s jeho strelou si Takáč poradil. V 42. minúte predviedol individuálnu akciu Ďatko, loptu posunul Galčíkovi, z ktorého strelou mal Takáč plné ruky práce. V 45. minúte dokázala naša obrana zblokovať strelu domácich na rohový kop, z ktorého už Petržalčania nič nevyťažili. Paradoxne, mohli ešte v závere inkasovať po tretíkrát, no z rohového kopu Zachara hlavou nemieril presne.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie naši chlapci, keď po výbornej práci Grendela, zakončoval z vnútra pokutového územia Zachara, no len veľmi tesne minul domácu bránu. V 58. minúte zahrávali domáci štandardnú situáciu, najvyššie vyskočil jeden z petržalských hráčov, no proti jeho hlavičke výborne zasiahol Ludha. V 68. minúte Petržalka opäť pohrozila zo štandardnej situácie, Ludha si však s ťažkou situáciou poradil. V 71. minúte to skúšal aktívny Turčák, jeho strela však nenarobila Ludhovi žiadne problémy. O tri minúty neskôr to z vnútra pokutového územia vyskúšal striedajúci Paraj, jeho strelu ale domáca obrana zblokovala na rohový kop. Z následného rohu sa však k lopte dostal Paraj a hlavou zvýšil už na 0:3. V 89. minúte previedol krásny moment Erik Grendel, keď si na hranici šestnástky spracoval loptu a krásnou strelou zvýšil na konečných 0:4. Naši chlapci tak získali v Petržalke ďalšie tri dôležité body.

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Sme veľmi radi. Získali sme ďalšie tri body. Pomohol nám začiatok, kde sme už v 20. minúte viedli 0:2. Myslím si, že sme mali celý zápas pod kontrolou. V druhom polčase sme pridali ďalšie góly a mali sme tam aj ďalšie šance. Myslím si, že to víťazstvo je zaslúžené. Chceli sme celý zápas diktovať tempo hry, vysoko napádať súpera a hrať odvážne. Myslím si, že toto je cesta, ako byť úspešný a vyhrávať. Stále však ideme od zápasu k zápasu, máme šesť bodov, ale v hre je stále čo vylepšovať.“

FC Petržalka: Takáč – Huba, Jenat, Filipiak, Burian (46. Kozlovský), Kudlička (76. Krisztín), Horvát (29. Gembický), Turčák, Hambálek (61. Habovčík), Gašparovič, Jedinák (61. Pjošta).

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Pajer, Bartoš, Kukoľ, Bakaľa, Grendel, Ďatko (73. Paraj), Galčík (64. Breznanik), Arevalo (64. Pribula), Zachara (82. Pavúk).

Michal Breznanik strelil jediný gól zápasu proti „béčku“ bratislavského Slovana a zariadil tak tretie víťazstvo našich futbalistov v rade. Najbližšie našich hráčov čaká tento víkend zápas v Dubnici nad Váhom, na domácom ihrisku sa predstavia 28. augusta v derby proti Dukle Banská Bystrica. Foto: I. Kardhordová

FK Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan Bratislava „B“ 1:0 (0:0)

Gól: 49. Breznanik.

V treťom kole sme sa stretli na domácom ihrisku s mužstvom ŠK Slovan Bratislava „B“. Cieľom našich futbalistov bolo tretie víťazstvo v rade, prvý polčas však góly nepriniesol.

V druhom polčase sa hneď v úvode presadil Breznanik a nakoniec to bol jediný gól zápasu, ktorý rozhodol o našom víťazstve 1:0.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Pajer, Bartoš, Chvátal – Kukoľ (79. Galčík), Ďatko (79. Arevalo), Grendel, Bakaľa (73. Paraj), Breznaník (64. Krčula) – Zachara (64. Gerebenits).

ŠK Slovan Bratislava „B“: T. Rybár – A. Čech, Laczkó, J. Baláž, A. Tóth, Lavrinčík, Rigo, Habodasz (81. Giesser), Castillo, Matoš, Jackuliak (64. Haramia).