Naše súkromné gymnázium opäť postúpilo na majstrovstvá sveta

 

Chlapci zo SG ŽP opäť potvrdili svoje futbalové kvality.
Naši chlapci opäť potvrdili svoje futbalové kvality. Foto: FB

 

Tentokrát sa to podarilo v našom hlavnom športe, vo futbale. Chlapci, ktorí študujú v našom Súkromnom gymnáziu ŽP a ich futbalová výkonnosť rastie vo FK Podbrezová pod vedením skúsených trénerov, si vybojovali v kvalifikačnom turnaji postup na Školské majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v srbskom hlavnom meste – Belehrad v termíne 6. – 14. apríla.
O tom, že tréneri si svoju prácu robia naozaj dobre a chlapci v kvalifikačných súbojoch nechali na ihrisku srdiečko, svedčia aj výsledky jednotlivých zápasov. Turnaja sa zúčastnili štyri družstvá, no postúpiť do Srbska mohol iba víťaz.
Postupne sme zdolali všetkých súperov. Najprv Športové gymnázium z Banskej Bystrice (3:1), potom najťažšieho súpera – Súkromné športové gymnázium Košice (2:1) a napokon aj Športové gymnázium Košice (3:0).
Naši chlapci ukázali, že s futbalom to myslia naozaj vážne a že sa mu venujú celým svojím srdcom. Veľká túžba a sen o postupe sa im po výborných výkonoch a fantastickom prístupe podarila naplniť.
Ďakujeme škole za iniciatívu a organizačnú robotu, ktorú odviedla pri zabezpečení účasti na tomto turnaji, vedeniu futbalovému klubu za ústretovosť pri nominácií hráčov, Ivanovi Klusačekovi za fantastickú prácu, ktorú odviedol na striedačke pri vedení mužstva a samozrejme, neposlednom rade, zriaďovateľovi školy – Železiarňam Podbrezová za poskytnutie autobusu.
Chlapcom držíme palce v ďalšej príprave a hlavne v Belehrade úspešnú reprezentáciu našej školy a celého Slovenska.