Naše súkromné gymnázium opäť postúpilo na majstrovstvá sveta

 

Chlapci zo SG ŽP - majstri Slovenska vo futsale žiakov stredných škôl.
Chlapci zo SG ŽP – majstri Slovenska vo futsale žiakov stredných škôl. Foto: FB

Trnavská mestská športová hala bola v dňoch 26. – 27. marca dejiskom finálového turnaja Školských majstrovstiev Slovenska vo futsale žiakov stredných škôl.
Turnaja sa mali právo zúčastniť víťazné mužstvá krajských majstrovstiev. Za Banskobystrický kraj sa tejto pocty ušlo chlapcom z nášho Súkromného gymnázia ŽP. Vďaka veľmi dobrej spolupráci s vedením FK Železiarne Podbrezová a ústretovosti jednotlivých trénerov futbalového klubu sme na tieto majstrovstvá mohli vycestovať v tej najsilnejšej zostave. Takže veľmi pekne ďakujeme hlavne trénerovi U19 – Martinovi Poliovkovi, ktorý veľmi ochotne pomohol s nomináciou, ale aj všetkým trénerom FK ŽP za vynikajúcu futbalovú prípravu našich hráčov. Bez ich podpory a výbornej prípravy chlapcov by sme nedosiahli vytúžený úspech. Turnaja sa zúčastnilo osem družstiev, (z ôsmich rôznych krajov Slovenska), ktoré boli vyžrebované do dvoch skupín. Žreb nám prisúdil Športové gymnázium z Nitry, Obchodnú akadémiu z Bratislavy a Gymnázium z Čadce. Najťažším zápasom v skupine bol pre nás hneď prvý – proti Nitranom. Podarilo sa nám iba remizovať 1:1. V ostatných skupinových zápasoch sme úplne jasne porazili obidvoch súperov, najprv chlapcov z Bratislavy 5:0 a potom aj gymnazistov z Čadce 6:1. Tým sme si zabezpečili postup do semifinálového stretnutia z prvého miesta. Nastúpili sme proti Súkromnej strednej športovej škole Košice, ktorej sme nedali šancu a zvíťazili sme 4:0. Znamenalo to pre nás postup do finále a boj o celkové prvenstvo, kde nás čakal veľmi ťažký súper – Prešov, ktorý vo svojej skupine dominoval. Bol to boj o každú loptu a dlho nerozhodný stav. Tri sekundy pred koncom prvého polčasu musel náš brankár čeliť pokutovému kopu. Michal Trnovský ho chytil a v závere bol zaslúžene vyhlásený za najlepšieho brankára celého turnaja.
V druhom polčase sme využili priamy kop, ujali sa vedenia 1:0 a neskôr sme pokutový kop kopali aj my. Zodpovednosť prevzal na seba Gabo Holub a premenil – 2:0. Súper robil čo mohol a vedel, ale my sme si výsledok postrážili až do konca zápasu.
Medzi našimi chlapcami by som veľmi ťažko hľadal najlepšieho hráča, pretože všetci boli skvelí. Na turnaji sme mali najlepšie mužstvo, a tak sme zaslúžene zvíťazili. Jasnou rečou hovorí naša štatistika z turnaja: štyri výhry, jedna remíza a skóre 18:2.
Tento krásny výsledok je ďalším „trblietavým kamienkom do mozaiky“ športových úspechov nášho súkromného gymnázia, ktoré sa za svoju krátku históriu môže pýšiť úspešnou reprezentáciou v športe nielen na slovenských majstrovstvách, ale aj tých svetových (Grenoble – biatlon, Paríž – cezpoľný beh, Buenos Aires – cyklistika, Rišon le-Cijon – futsal a Belehrad – futbal).
Chlapcom gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy, poďakovanie patrí aj FK Železiarne Podbrezová za prípravu futbalového majstrovstva a ústretovosť pri nominácií na vrcholné školské športové podujatia.