Najvšestrannejší hráč ligy

Logo Futbalový oddiel ŽP Šport PODBREZOVÁ   Poprad sa stal dejiskom finále Súťaže zručností futbalistov Fortuna ligy. Mimoriadne dramatické vyvrcholenie nakoniec prinieslo úspech pre farby FO ŽP Šport Podbrezová, hoci bol veľkým ašpirantom na celkový triumf Jakub Paur. Stredopoliar Trenčína, ako jediný zo súťažiacich, splnil najnáročnejšiu úlohu a premenil populárnu „15-tisícovú strelu“. Za presný pokus, do koša zaveseného na konštrukcii, dostal 11 bonusových bodov. Zároveň vyhral disciplínu „vzdušný slalom“, v ktorom hráči viedli loptu pomedzi kužele tak, aby im nespadla na zem, ani to mu však napokon na víťazstvo nestačilo. O jediný bod ho predstihol náš Pablo Podio. Argentínsky stredopoliar nazbieral spoločne s Adriánom Kopičárom zo Senice a Martinom Válovčanom zo Zlatých Moraviec najviac bodov v disciplíne „minibránky“, v ktorej súťažiaci museli trafiť päť malých bránok v rôznej vzdialenosti. Podio bol druhý najlepší, za spomínaným Paurom, vo vzdušnom slalome a mal aj druhú najtvrdšiu strelu za ďalším Trenčanom Igorom Šemrincom, ktorý v tejto súťaži dominoval už aj v jesennej kvalifikačnej fáze Súboja zručností. Víťazný futbalista „Železiarov“ nazbieral 40 bodov, druhý Jakub Paur 39, na treťom mieste skončil útočník Ružomberka Miloš Lačný s 37 bodmi. Gratulujeme!