Na kúpalisku padajú rekordy v návštevnosti

V týchto dňoch láka podbrezovské kúpalisko množstvo návštevníkov. Foto: T. Kubej

Tohtoročný júl bol mimoriadne slnečný a horúci. Teploty sa cez deň často vyšplhali až nad 30 stupňov Celzia. Teplé počasie prialo letnému kúpalisku v Podbrezovej, ktoré zaznamenalo vysoké počty kúpajúcich.

V najteplejších dňoch prišlo na kúpalisko 650 až 700 návštevníkov, pričom maximálna kapacita je 750 osôb. V bežné dni ich bolo okolo 400. „V porovnaní s minulým rokom k nám chodí viac ľudí a padajú rekordy v návštevnosti. Určite je to preto, že teploty sa stále držia na vysokých číslach,“ myslí si Žofia Riečanová, ktorá pracuje na kúpalisku ako plavčíčka.

Bazén využívali počas teplých dní na schladenie starší i mladší. Foto: T. KubejRáno tvoria väčšinu návštevníkov rodiny s deťmi, poobede chodia aj dospelí, ktorí sa chcú schladiť po práci. „Keďže sú letné prázdniny, samozrejme k nám príde tiež mnoho mladých. Kúpalisko využívajú aj naši futbalisti v rámci regenerácie,“ doplnila Ž. Riečanová. Cestu do Podbrezovej si nájdu predovšetkým ľudia z blízkeho okolia, no čoraz viac návštevníkov prichádza aj z okolia Banskej Bystrice. Podľa plavčíčky je hlavným dôvodom výborná cena vstupeniek, ktorá ostala aj tento rok nezmenená.

Pre dospelých cena predstavuje 4 eurá, študenti zaplatia 2,50 eura, dôchodcovia a deti od 5 do 15 rokov majú vstup za 2 eurá. Deti do 5 rokov neplatia. Po 14. hodine je vstupné zľavnené, čo pre dospelých znamená 2,50 eura, pre študentov 2 eurá, pre dôchodcov a deti od 5 do 15 rokov 1,50 eura.

Stolný tenis či plážový volejbal

Návštevníci kúpaliska majú možnosť zahrať si priamo v areáli stolný tenis alebo plážový volejbal. „Máme jednu loptu a bezplatne ju požičiavame skupinám, ktoré si chcú zahrať. V týchto dňoch musíme polievať piesok, aby nebol príliš horúci,“ prezradila Ž. Riečanová. Záujem je aj o stolný tenis, kde takisto platí možnosť zapožičania rakiet, sieťky aj loptičky zadarmo. Okrem toho je v areáli možnosť zapožičať si lehátka a občerstviť sa v bufete.

Obľúbenou aktivitou na kúpalisku je plážový volejbal. Loptu zapožičiavajú zdarma. Foto: T. Kubej

Voda musí mať svoju teplotu

„Vodu v plaveckom bazéne sa snažíme držať stále na rovnakej teplote, okolo 24 stupňov Celzia. Niekedy stúpne na 25, ale 26 je už riziková teplota. Vtedy zabezpečujeme jej ochladzovanie. Pri aktuálnych teplotách na to musíme dávať pozor,“ vysvetlila plavčíčka. V malých bazénoch je teplota vody od 32 do 36 stupňov Celzia.

Brány podbrezovského kúpaliska sa tento rok otvorili posledný júnový víkend. Priaznivé slnečné počasie a vysoké teploty už vtedy dopomohli k tomu, že kúpalisko spustilo prevádzku ešte pred začiatkom letných prázdnin. Návštevníci majú možnosť schladiť sa a zaplávať si v 50-metrovom plaveckom bazéne. Pre menších sú pripravené dva detské bazény. Otvorené je každý deň, aj počas sviatkov, od 10. do 18. hodiny. Výnimkou je nepriaznivé počasie, o čom informuje kúpalisko na webovej stránke www.skzp.sk a na Facebooku – Letné kúpalisko Podbrezová.