Víťazný vstup do jarnej časti sezóny

V nedeľu, 18. februára, odohrali naši futbalisti prvý zápas jarnej časti, v ktorej je ich hlavným cieľom zachrániť sa v najvyššej súťaži, aby mohli hrať Fortuna ligu aj v nasledujúcom ročníku. Plán bol teda jasný, bodovať naplno, čo sa Podbrezovej po veľmi dobrom výkone aj podarilo.

1. FC Tatran Prešov – FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:2)

Góly: 18. Leško, 27. Wiezik

Do jarnej časti sme vstúpili úspešne a v Poprade proti tabuľkovému susedovi z Prešova sme získali všetky tri body. Za víťazstvom našich futbalistov nasmeroval v osemnástej minúte Dávid Leško, ktorý dorazil strelu Mikuša. Tú predtým zastavila tyč (0:1). Skóre mohol zvýšiť poľský útočník Jakub Wiezik. V zaujímavom mikrosúboji dvoch hráčov, ktorí počas zimy vymenili dresy práve Podbrezovej a Prešova, nestačil na brankára Lukáča. O minútu neskôr už ale Wiezik dvíhal ruky nad hlavu. Fantastický pas do malého vápna mu poslal Leško a skúsený harcovník, nikým nebránený, nasmeroval loptu hlavou nechytateľne do siete (0:2). V ďalšom priebehu stretnutia sa roztrhlo vrece so žltými kartami. Spomínaný úsek stretnutia bol korunovaný vylúčením domáceho Petka v 58. minúte. Po šanciach Bernadinu na jednej strane a Streňa na druhej, stretnutie predčasne skončilo aj pre nášho kapitána Viazanka, ktorý bol vylúčený v 69. minúte. Dvanásť minút pred koncom riadneho hracieho času mohol posledný klinec do rakvy súpera poslať Bernadina, po nezištnej prihrávke Leška, mieril v tutovke mimo. Nesmierne dôležité tri body tak putujú do Podbrezovej.

Na víťazstve proti 1. FC Tatran Prešov sa významne podieľal Dávid Leško, ktorý stelil úvodný gól a druhý pripravil vynikajúcou prihrávkou na Jakuba Wiezika.

Za muža zápasu by sme pokojne mohli označiť bývalého hráča Prešova Dávida Leška. Prvý gól totiž sám vsietil a na druhý prihrával skvelým pasom ďalšiemu ex-Prešovčanovi Wiezikovi: „Išli sme do zápasu s cieľom zvíťaziť a hrať svoju hru, čo sa nám aj podarilo, sme za to skutočne veľmi radi. Očakávali sme a boli sme pripravení na ťažký, bojovný zápas s množstvom súbojov, čo sa napokon aj potvrdilo. Súper mal na začiatku dve nepríjemné štandardné situácie, ktoré sme výborne ustáli a následne sme sa pomerne rýchlo dostali do dvojgólového vedenia. V zápase sme mali ešte niekoľko dobrých šancí na zvýšenie skóre, ale napokon sme ďalší gól už nepridali. Sme naozaj veľmi vďační za dôležité víťazstvo, ale už od nasledujúceho dňa sa opäť sústredíme na tvrdú prácu a na ďalšieho súpera,“ zhodnotil stretnutie dvadsaťdeväťročný ofenzívny futbalista.

Spokojný po zápase bol samozrejme aj tréner FK Železiarne Podbrezová Marek  Fabuľa: „Sme veľmi radi za toto cenné víťazstvo. Nerodilo sa ľahko. Vedeli sme, že bude dôležité, ako sa vyrovnáme s náročným terénom. Som rád, že sme už v prvom polčase dali dva góly, ktoré nás posadili na koňa. Mrzieť nás môžu niektoré nevyužité tutovky v druhom polčase. Keby sme ich premenili, skôr by sme sa upokojili.“

Debuty v našom drese si odkrútili zimné posily. Záložník Stijepo Njire a útočník Jakub Wiezik, ktorý sa hneď dokázal aj gólovo presadiť. Brankár Marko Drobnjak sedel na lavičke náhradníkov. Navyše, Miroslav Viazanko nastúpil prvýkrát ako oficiálny kapitán FK Železiarne Podbrezová, keďže na jeseň na tomto poste iba alternoval za Jaroslava Kostelného.

Potvrdiť tri body budeme môcť už počas nasledujúceho víkendu, kedy v sobotu o štrnástej hodine privítame ôsmy tím aktuálnej tabuľky Fortuna ligy – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble. Zároveň to bude posledný domáci zápas základnej časti v Zelpo aréne, nakoľko jej posledné 22. kolo odohráme v Senici.

1.FC Tatran Prešov: Lukáč – Petko, Luberda, Prikryl, Bartek, Špyrka (46. Hošek), Dzurík, Keresteš (68. Dupkala), Kačala, Streňo (88. Katona), Gatarić.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Djordjević, Krivák, Viazanko, Baez, Njire, Bilič, Mikuš (71. Magda), Leško (90+2. Mejri), Więzik (89. Sedláček), Bernadina.