Na domácich dráhach dva bronzy Bánika a majstrovský titul Poliakovej

 

Dňa 11. júla sa v Podbrezovej uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v kolkoch pre dorastenecké kategórie, kde spadajú športovci do 18 rokov. Mladí kolkári i kolkárky súťažili v dvoch disciplínach – v kombinácii a vo finále na 120 hodov.

V kategórii dorastencov sa z našich kolkárov najviac darilo Matúšovi Bánikovi, ktorý obsadil tretie miesto v kombinácii (kvalifikácia + finále) aj vo finále na 120 hodov. V obidvoch prípadoch obsadili prvé dve miesta hráči z Trstenej v poradí Erik Kuráň a Michal Janík. Z podbrezovských kolkárov štartovali ešte štyria naši hráči. Filip Bánik skončil štvrtý (kombinácia) a piaty (finále na 120 hodov), Kristián Soják bol piaty (kombinácia) a deviaty (finále na 120 hodov), Martin Bizub zaznamenal dvakrát siedme miesto a Andrej Balco bol jedenásty (kombinácia) a desiaty (finále na 120 hodov).

Medzi dorastenkami reprezentovala podbrezovské farby jediná kolkárka, ktorou bola Naďa Poliaková. V kombinácii si vybojovala titul majsterky Slovenska a vo finále na 120 hodov jej medaila tesne ušla, keď výkonom 539 zvalených kolkov zaostala o štyri respektíve tri zvalené kolky za druhým a tretím miestom. Titul majsterky Slovenska vo finále na 120 hodov získala Katarína Beskidová z Galanty.

 

Z našich kolkárov boli najúspešnejší Matúš Bánik a Naďa Poliaková

 

O zhodnotenie výkonov našich kolkárov sme požiadali Bystríka Vadoviča, trénera mládeže:

– Čo sa týka umiestnení našich kolkárov, možno som čakal, že viac hráčov bude mať medailu, lebo sme hrali v domácej kolkárni. Veľmi ma prekvapil Matúš Bánik, ktorý získal dve tretie miesta. Naopak, viac som čakal od Kristiána Sojáka, pretože pred majstrovstvami Slovenska mal najlepšiu formu zo všetkých našich hráčov. Čo sa týka dorasteniek, v kombinácii mala Naďa Poliaková nahraté veľmi dobré číslo z kvalifikácie. Potom vo finále jej medaila tesne ušla. Tam to nehodnotím ako sklamanie, skôr jej chýbalo trochu šťastia a mala by vo finále lepšie umiestnenie. Momentálne sa pripravujeme na majstrovstvá sveta, ktoré budú v Slovinsku. Väčšina našich hráčov je v širšej nominácii reprezentácie Slovenska, ale konečná nominácia zatiaľ nie je uzavretá. Zo Slovenska by malo cestovať päť dorastencov, päť dorasteniek, jeden žiak a jedna žiačka. Medzi dorastenkami je v nominácii Naďa Poliaková, medzi žiačkami Daniela Mócová a Šarlota Sabová. Medzi dorastencami sú to Martin Bizub, Kristián Soják, Filip Bánik a Matúš Bánik.