Modernizácia sonografických prístrojov v NsP Brezno

 

V rámci veľkej rekonštrukcie NsP Brezno, n.o. bola zmodernizovaná aj prístrojová časť, kedy bolo do nemocnice zakúpené množstvo novej techniky, medzi ktorú patrí aj šesť sonografických prístrojov.

Modernizácia sonografických prístrojov zlepší kvalitu poskytovaných služiebUltrasonografy (USG) boli obstarané v niekoľkých kategóriách. Konkrétne celotelový prístroj vyššej triedy, ktorý je určený pre urgentný príjem/rádio-diagnostické oddelenie, ďalej digitálny ultrazvukový systém vyššej kategórie pre neurologické oddelenie, ultrasonografické prístroje pre detské oddelenie a oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny, echokradiograf pre interné oddelenie a 3D – 4D ultrasonografický prístroj pre gynekologicko-pôrodnícke oddelenie.

Modernizácia sonografických prístrojov zlepší kvalitu poskytovaných služieb a umožní zvýšenie presnosti diagnostiky pri vyšetreniach.

Všetky prístroje budú zapojené do digitalizovanej formy výmeny obrazových informácií systému PACS a pripoja sa tak už ku zabehnutej forme digitálnych snímkov z RTG a CT prístrojov.

Po prvýkrát tak bude možné posielať vyhotovené USG snímky v NsP Brezno aj do iných zdravotníckych zariadení rovnako, ako je to v prípade spomínaných RTG a CT snímkov.

Celková suma šiestich sonografických prístrojov stála viac než tristotisíc eur bez DPH. Veľká časť bola financovaná eurofondami IROP, ďalej Ministerstvom zdravotníctva Slovenskej republiky a NsP Brezno, n.o.