Mládežníci opäť úspešní v kolkárskych súťažiach

Mládež z Podbrezovej bola úspešná na domácich dráhach. Foto: B. Vadovič

 

Počas víkendu 11. až 12. júna sa na rôznych miestach konali majstrovstvá Slovenska v mládežníckych kategóriách. Podbrezovským kolkárom sa darilo a získali aspoň jednu medailu v každej vekovej kategórii.

Juniorka Vladimíra Vávrová (v strede) získala zlato a bronz. Foto: archív ŠK ŽPMedzi juniorkami sa v Zlatých Klasoch stala majsterkou Slovenska v kombinácii Vladimíra Vávrová. Naša kolkárka si okrem zlatej medaily domov doviezla aj bronz z finálovej súťaže.

V Pobedime sa medzi najlepšími juniormi zo Slovenska presadil Filip Bánik, ktorý si vybojoval bronzovú medailu v kombinácii.

Z Trenčína, kde súťažili najlepšie slovenské dorastenky, si striebro v kombinácii odniesla Daniela Mócová. Bronz pridala vo finále jej oddielová kolegyňa Naďa Poliaková.

Na domácich dráhach v Podbrezovej súťažili dorastenci. Kristiánovi Sojákovi to cinklo hneď dvakrát. Získal striebro v kombinácii a bronz vo finále.

Z lesku medailí sa tešili i naši najmladší kolkári. Šarlota Sabová získala zlato vo finále v kategórii U14. Alexander O´Hagan skončil na bronzovej priečke v kombinácii kategórie U12. V rovnakej kategórii, ale u dievčat, získala dve strieborné medaily Petra Kováčiková.