Mikulášske predstavenie v Dome kultúry ŽP a.s.

Akciová spoločnosť Železiarne Podbrezová pripravila pre deti zamestnancov od 4 do 12 rokov mikulášske predstavenie. Uskutoční sa 4. decembra o 14. hodine v Dome kultúry ŽP a.s. v Podbrezovej.

Vstupenky a mikulášske balíčky pre deti zamestnancov budú bezplatné. Ich hodnota bude zdaňovaná podľa platných daňových predpisov. Na predstavenie je potrebné nahlásiť sa dopredu na sekretariáty prevádzkarní a odborných útvarov, kde budú doručené aj samotné vstupenky.

A na čo sa môžu decká tešiť?

Príbeh o malom chlapčekovi Jankovi Hraškovi pozná azda každý. V obci menom Hrachovo žili manželia Hraškovci, ktorí veľmi túžili po deťoch. Skúšali už všetko, ale nič nepomáhalo. No jedného dňa sa na nich predsa len usmialo šťastie a zrazu sa u nich zjavil chlapček maličký ako hrášok. Hneď sa aj rozhodol pomôcť mamke a vybral sa odniesť otcovi obed na pole. A tu sa začína dobrodružstvo odvážneho a dobrosrdečného Janka Hraška, ktorý je síce postavou drobný, ale v živote dokáže skutočne veľké veci.

Obľúbenú rozprávku pre najmenších divákov prináša Spišské divadlo. Aj tento raz spolupracovalo s uznávaným režisérom Petrom Palikom, ktorý pre divadlo zdramatizoval a upravil rozprávku zo zbierky Pavla Dobšinského.