CO ŠK ŽP skončil na 3. mieste

M. SCHWARZBACHER VÍŤAZ SLOVENSKÉHO POHÁRA

Dňa 15. septembra Cyklistický oddiel Športového klubu ŽP absolvoval posledné kolo Slovenského  pohára v cestnej cyklistike, ktoré bolo  zároveň aj Majstrovstvami Slovenska v časovke do vrchu 2017. Preteky sa konali na trati Vrútky – Martinské  hole.

V kategórii mladších žiakov si najlepšie počínal Matthias Schwarzbacher, ktorý sa stal majstrom Slovenska v časovke do vrchu a zároveň celkovým víťazom seriálu Slovenského pohára. Zo starších žiakoch sa dobre darilo Lukášovi Kunštárovi, ktorý v časovke skončili na 6. miesto a v hodnotení celkového Slovenského pohára bol tretí. Cyklistický oddiel ŠK Železiarne Podbrezová v hodnotení klubov skončil na treťom mieste za víťazným klubom CYS Žilina a druhým ŠK Žiar nad Hronom.

Zľava: Lukáš Kubiš, Lukáš Kunštár, Andrea Uličná, Matthias Schwarzbacher

Predĺžený víkend, od  16. do 17. septembra, pokračoval posledným kolom Slovenského pohára v horskej cyklistike, v malej dedinke Poráč. Matthias Schwarzbacher v kategórii mladších žiakov zvíťazil a odniesol si aj prvenstvo v celkovom hodnotení Slovenského pohára. V kategórii starších žiakov sa darilo Lukášovi Kunštárovi, ktorý v pretekoch obsadil 3. miesto a v celkovom hodnotení Slovenského pohára skončil na  2. mieste. Andrea Uličná si v kategórii junioriek vybojovala 3. miesto a v celkovom poradí  Slovenského pohára bola 2. V junioroch Lukáš Kubiš zabojoval v pretekoch o tretie miesto a  stal sa víťazom celkového Slovenského pohára tejto kategórie.