Letný pobytový tábor SPEAKLAND

 

Zážitkom pre deti v tábore bolo nepochybne aj stretnutie s americkými vojakmi.
Zážitkom pre deti v tábore bolo nepochybne aj stretnutie s americkými vojakmi. Foto: M. Rusková

 

Tále sa aj počas tohto leta premenili na SPEAKLAND – anglický, letný a pobytový tábor uprostred Nízkych Tatier, ktorý je určený pre deti od 8 do 15 rokov. Už druhý rok mali jeho účastníci možnosť zdokonaľovať sa v angličtine počas celého týždňa, navyše pod dohľadom skúsených lektorov. Tábor sa opäť nachádzal v malebnom horskom prostredí nízkotatranskej prírody, pod južnými svahmi Chopku a Ďumbiera.

Tento rok sa SPEAKLAND uskutočnil v troch turnusoch a všetky termíny boli v prvom prázdninovom mesiaci. Prvý trval od 11. do 17. júla, druhý od 18. do 24. júla a tretí od 25. do 31. júla. „V prvom turnuse sa tábora zúčastnilo 51 detí, v druhom 52 a v treťom 55 detí. Detičky k nám každoročne chodia z celého Slovenska,“ informovala Alexandra Skalošová, asistentka riaditeľa Jazykovej školy SPEAK, spol. s.r.o.

O programe v tábore nám viac povedala animátorka Michaela Rusková: „Na začiatku každého turnusu boli deti rozdelené do tímov, kde súťažili a zbierali body v športových a vedomostných aktivitách. Na konci tábora bolo potom vyhodnotenie, kde boli všetky deti odmenené. Aj tento rok bol program pestrý a na každý deň boli naplánované zaujímavé aktivity. Absolvovali sme túru na Krpáčovo, navštívili sme lanový park Tarzánia alebo sme mali možnosť stretnúť sa s americkými vojakmi, ktorí sú u nás na misii. Deti mali možnosť zastrieľať si s nimi z airsoftových zbraní, čo sa páčilo najmä chlapcom. Vojaci nám tiež ukázali, ako správne podávať prvú pomoc a na záver sme si dokonca všetci spolu zahrali americký futbal.“

Jazykovú školu SPEAK, spol. s.r.o. tvorí profesionálny tím 23 slovenských a 16 zahraničných lektorov. Za dvadsať rokov absolvovalo v jazykovej škole kurzy viac ako 10 000 študentov, ktorí dnes komunikujú v anglickom, nemeckom, ruskom, španielskom, francúzskom, talianskom či slovenskom jazyku.