Letný golfový tábor na Táľoch v piatich turnusoch

 

V letnom golfovom tábore sú deti v nádhernom prostredí Nízkych Tatier. Foto: I. Kardhordová

 

Aj tento rok sa uskutočnil denný letný golfový tábor na Táľoch. V peknom prostredí Nízkych Tatier sa deti vo veku šesť až pätnásť rokov zdokonaľovali v golfe pod vedením skúsených trénerov. Pre niektoré deti to bola prvá skúsenosť s týmto športom, iné už hrali golf predtým.

V tomto roku bolo na Táľoch uskutočnených päť turnusov. Prvé dva termíny boli v júli, v dňoch 13. až 17. júla a od 20. do 24. júla. V auguste sa konali tri turnusy, postupne v termínoch 3. až 7. augusta, 10. až 14. augusta a 17. až 21. augusta. Golfový tábor prebiehal v každom turnuse od pondelka do piatku, v čase od deviatej do šestnástej hodiny.

Nádejné golfistky objektívom I. KardhordovejKaždý deň mali deti približne tri hodiny výučby golfu a hra prebiehala na ihriskách Gray Bear a Little Bear za účasti kvalifikovaného dozoru. Deti mali v tábore zabezpečenú desiatu, obed, olovrant a pitný režim.

Tréneri pre deti pripravujú rôzne súťažePočas trvania golfového tábora bol deťom povolený vstup na tréningové plochy, samozrejmosťou bolo zapožičanie golfových palíc a tréningové loptičky. Tréneri okrem toho dávali nádejným športovcom lekcie z golfových pravidiel a etikety. Začiatočníci mali navyše možnosť získať pri splnení všetkých kritérií aj zelenú kartu. Doplnkový program a hry boli zabezpečené v hoteli Stupka, kde bol napríklad deťom povolený vstup do wellness centra či hranie na tenisových kurtoch.

Letný golfový tábor, inak aj detská golfová škola, je vždy dobrá voľba, aby bolo dieťa v kolektíve a malo pohyb, o ktoré bolo najmä v období vypuknutia pandémie koronavírusu ukrátené. Bonusom je pobyt na čerstvom vzduchu a v prírode, úžasné zážitky, nové skúsenosti, noví kamaráti, a to všetko neďaleko domova. Golf pre deti je atraktívny program detského tábora doplnený o zaujímavé aktivity na rozvoj detských zručností či učenia.

 

Pozdrav od detí z golfového tábora na Táľoch. Foto: I. Kardhordová

 

Deti sa s nami podelili o svoje dojmy z golfového tábora a prezradili nám, čomu sa ešte vo voľnom čase venujú:

Viktória VRÁBĽOVÁ, 10 rokov

– Golf mi ide dobre a baví ma to. Teraz som tu druhý rok, takže už mám aj nejaké skúsenosti s týmto športom. Viem si predstaviť, že by som raz golf hrala profesionálne. Okrem golfu ma baví ešte jazdenie na koni, ale aj rôzne iné športové aktivity. Okrem toho by som chcela ešte chodiť na klavír, no zatiaľ ma nezobrali.

Izabela KAZÁROVÁ, 10 rokov

– V tomto golfovom tábore sa mi veľmi páči a vraciam sa sem každý rok. Teraz som tu už štvrtýkrát. Golf ma baví a máme dobrých trénerov, ktorí sa nám venujú. Neviem však, či by som sa tomuto športu chcela venovať aj v budúcnosti, beriem to skôr ako zábavu. Robím ešte biatlon, ktorý ma tiež baví a skôr si viem predstaviť, že by som raz bola biatlonistka.

Ida BEVILAQUA, 9 rokov

– Na Táľoch sa mi veľmi páči, je tu pekná príroda. Golf ma baví, len má to aj svoje nevýhody, že napríklad potom musíme zbierať loptičky. Hrávam ešte na flautu a trochu sa venujem aj tenisu. Golf hrám iba tak, pre zábavu.

Monika ŠAMÍKOVÁ, 8 rokov

– Je tu pekne a hranie golfu ma baví, je to zábava. Baví ma ešte karate. Myslím, že v golfe by som sa mohla ešte zlepšiť, no niekedy mi to už celkom ide. Máme dobrých trénerov, ktorí nás učia, ako máme správne hrať. Páčia sa mi aj ostatné hry, ktoré tu robíme.

Jerguš KAZÁR, 8 rokov

– Golf ma baví a už asi štyrikrát som bol v tomto tábore. Okrem toho ešte chodím na biatlon. Máme dobrých trénerov, ktorí nám vedia poradiť, aby sme sa zlepšili. Páči sa mi, že je tu pekné prostredie v prírode, že sú všade naokolo lesy. Rád sa sem vrátim aj o rok.

Samuel SENČEK, 9 rokov

– Som tu prvýkrát a golf hrám takisto prvýkrát. Je tu pekná príroda a páči sa mi tu. Myslím, že golf mi celkom ide. Občas si s kamarátmi zahrám futbal, v družine sme hrali aj florbal. Je fajn byť v prostredí lesa, je tu čistejší vzduch.

Matúš HANNIKER, 8 rokov

– Golf sa mi páči a myslím, že mi aj celkom ide. Ale mohol by som sa ešte zlepšiť. Teraz som v tomto tábore už piatykrát. Páči sa mi, že okrem golfu sa tu môžeme hrať a že sme v peknom prostredí. Baví ma ešte tenis, bicyklovanie a florbal.

Veronika STRMEŇOVÁ, 9 rokov

– Páči sa mi tu a som v tomto tábore už asi piatykrát. Golf mi ide celkom dobre a je to pekný šport. Zo športov sa venujem ešte vybíjanej. Okrem golfu sa mi v tomto tábore páči aj prostredie a pestrý program, napríklad to, že sa chodíme aj kúpať.