Kolkárky získali majstrovský titul

 

Dvojzápasom 10. a 11. februára sa skončila pre kolkárky extraligová sezóna. V sobotu vyhrali dôležitý zápas v Sučanoch a v nedeľu zdolali na domácich dráhach družstvo Starej Turej. Stali sa tak víťazkami slovenskej extraligy a vybojovali si zároveň právo účasti na Svetovom pohári družstiev v Chorvátsku, ktorý sa bude konať v októbri.

Jednou z opôr domáceho kolektívu je aj študentka Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach Michaela Ďuricová. Rodáčka z Brezna je našou odchovankyňou a stáva sa z nej postupne kľúčová hráčka družstva. Michaela je aj v širšom výbere reprezentácie Slovenska na májové majstrovstvá sveta v Rumunsku. Položili sme jej na záver sezóny niekoľko otázok.

-Tvoj výsledok 621 bodov v poslednom zápase sezóny bol symbolickou čerešničkou na torte, keďže sa jedná o najvyšší výsledok našich hráčok v extralige v tomto ročníku (tretí celkovo v extralige). Aké boli pocity po hodení poslednej gule? Je to zrejme aj tvoj osobný rekord.

-Moje pocity po hre boli vynikajúce. Konečne sa mi podarilo hodiť vysnenú šesťstovku. Ani nedokážem opísať tú radosť. Áno, je to môj nový osobný rekord.

-Čaká ťa ešte niekoľko dôležitých vystúpení v tejto sezóne. Ako družstvo odohráte ešte Slovenský pohár, potom majstrovstvá Slovenska jednotlivcov a snáď aj majstrovstvá sveta?

-Myslím si, že šanca na obhajobu pohára tu je. Nebudú to ľahké turnaje, ale dáme do toho všetko, aby sme uhrali čo najlepší výsledok. Bolo by skvelé dostať sa na majstrovstvá sveta. Je to dobrá možnosť na získanie nových skúseností a zážitkov.

 

Michaela Ďuricová patrí k oporám našich kolkárok.
Michaela Ďuricová patrí k oporám našich kolkárok.