Kľúčový zápas v Trenčíne rozhodol o našom zostupe

Existenčný zápas v Trenčíne sme nezvládli.
Existenčný zápas v Trenčíne sme nezvládli. Foto: FB AS Trenčín

AS Trenčín – FK Železiarne Podbrezová 4:0 (2:0)

Góly: 5. Sleegers (11 m), 47. Čataković (11 m), 65. Sleegers (11 m), 71. Čataković.
Do dôležitého zápasu o udržanie sa vo Fortuna lige lepšie vstúpili domáci Trenčania, ktorí sa už v 5. minúte po faule Oravca v šestnástke dostali k možnosti zahrávať pokutový kop. Ten premenil Sleegers a otvoril skóre. Domáci naďalej hrali útočne a našich hráčov do žiadnej vyloženej šance v prvom polčase nepustili. V poslednej minúte prvého polčasu zbytočne fauloval na rohu šestnástky Kiwior Corryna a Čataković z pokutového kolu zvýšil na 2:0. V druhom polčase sme nedokázali zmazať gólové manko, naopak v 65. minúte po ďalšom zbytočnom faule Bartoša domáci z penalty zvýšili na 3:0. V 71. minúte sa ešte z ľavej stany presadil Čataković a stanovil skóre existenčného zápasu na 4:0.

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Gratulujem domácim k víťazstvu, dali štyri góly, my ani jeden. Prevýšili nás v dôraze, agresivite, osobných súbojoch. Za stavu 0:3 sme sa snažili zdramatizovať stretnutie, domáci už hrali uvoľnene, dostali krídla a pridali štvrtý gól. Mali aj ďalšie príležitosti a zvíťazili zaslúžene.“

AS Trenčín: Šemrinec – Skovajsa, Šulek, Kleščík, Slávik – Zubairu, Van Arnhem, Paur (27. Lamine) – Corryn (79. Roguljić), Čataković (75. Ubbink), Sleegers.

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník (23. Wiezik, 83. Mejri), Bartoš, Kiwior, Oravec – Halgoš (46. Špyrka), Viazanko, Paraj – Ďatko, Leško, Hlohovský.

FK Železiarne Podbrezová – FK Senica 1:0 (0:0)

Gól: 51. Pavúk.
Pred posledným kolom Fortuna ligy bolo jasné, že zachrániť sa už nemôžeme ani v prípade víťazstva. Do zápasu sme nastúpili s výrazne omladeným kádrom. V úvode boli aktívnejší hostia zo Senice, v 9. minúte sa z ľavej strany dostal do zakončenia Krč, no jeho strela mierila vedľa brány. V 15. minúte sa uvoľnil v našej šestnástke Azankpo a jeho strelu ľavačkou vyrazil Vantruba na roh. Z rohu následne ten istý hráč hlavou mieril tesne vedľa. Potom si šance vypracovali aj naši futbalisti, v 31. minúte nepresne vypálil spoza šestnástky Ďatko. O dve minúty nebezpečnú strelu Leška zblokovala obrana. V 41. minúte mali veľkú šancu hostia, keď Dangubičovu strelu zvnútra šestnástky tečoval Kiwior a loptu končekmi prstov vytesnil brankár Vantruba na roh. Od úvodu druhého polčasu boli aktívnejší naši hráči a po šanci Galčíka a Ďatka si v 51. minúte vypracovali rohový kop. Ten zblízka dotlačil do brány Pavúk a ujali sme sa vedenia 1:0. V 56. minúte zakončoval hlavou po centri z pravej strany Dangubič tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V 81. minúte sa k strele z dvadsiatich metrov odhodlal Tešija, jeho strela mierila tesne vedľa brány. Najkrajšiu akciu predviedli naši futbalisti v 84. minúte, keď sa po prihrávke od Halgoša výborne zorientoval Skiba a z voleja napálil loptu do brvna. Železiari sa tak s Fortuna ligou lúčia po víťazstve 1:0.

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Sme veľmi radi, že sme tento zápas zvládli a rozlúčili sa s našimi divákmi víťazstvom. Priestor dnes dostali viacerí mladí hráči, ktorí boli trošku nervózni prvý polčas. Senica mala dostatok príležitostí, my sme boli všade neskoro. V druhom polčase to už bolo lepšie, chceli sme hrať aktívnejšie, cez krídla a využiť na nich potenciál našich rýchlych futbalistov. Chceli sme dať čo najskôr gól, čo sa podarilo a sme zaň veľmi radi. Víťazstvo venujeme verným fanúšikom, ktorí stáli celú sezónu pri nás.“

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Leško, Oravec, Kiwior, Viazanko – Ďatko (62. Halgoš), Paraj – Mejri (72. Skiba), Špyrka, Galčík – Pavúk (82. Mojžiš).

FK Senica: Vorel – Krč (89. Martišiak), Dias Vuković (70. Asmah), Otrísal – Totka, Zezinho, Tesija – Sepulveda (56. Meliš), Dangubič – Azankpo.