K deťom sa pridali aj dospelí

Účastníci Detskej olympiády v Bystrej. Foto: OZ KOVO

Monika Zimová, podpredsedníčka ZO OZ KOVO ŽP

Dňa 10. septembra sa v obci Bystrá, v hoteli Biela Medvedica, uskutočnila Detská olympiáda, ktorú zorganizovala Základná organizácia odborového zväzu KOVO, Železiarne Podbrezová a.s.

Aj keď sme sa zobúdzali do upršaného rána, nakoniec všetko dobre dopadlo. Asi aj počasie naznačovalo, že chce s nami súťažiť. Deti behali okolo kužeľov, triafali do brány, skákali vo vreci alebo cez švihadlo, zmerali si sily v kolkoch a ďalších disciplínach. Pre najmenších bolo pripravené maľovanie na tvár.

Medaily sú rozdané a radosť z pohybu a sladkého balíčka zostane v pamäti nielen zúčastnených detí, ale aj rodičov a starých rodičov, ktorí sa bez prehovárania pridali k súťažiacim deckám. Nakoniec sme si všetci spoločne pochutili na výbornom guľáši. Verím, že sa všetkým páčilo a o rok sa znovu stretneme pri podobnej akcii. Tak teda, športu zdar!

Ďakujeme akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová za balíčky pre deti, Poľovníckemu združeniu Valaská za náučné informácie o zvieratkách a prírode, pracovníkom hotela Biela Medvedica za pohostenie a milú obsluhu a rovnako všetkým dobrovoľníkom, ktorí nám pomáhali. Tešíme sa o rok, priatelia!