II. liga: Kolísavé výsledky juniorov

AFC Nové Mesto nad Váhom  –  FK Železiarne Podbrezová B   1:0 (0:0)

Gól: 84´ Kosorín.

Za posledné dva týždne naši juniori odohrali až tri stretnutia. V dohrávke prvého kola vycestovali na pôdu Nového Mesta nad Váhom. V základnej zostave sa od úvodného hvizdu predstavila nová akvizícia nášho klubu Argentínčan Aldo Baez a spolu s ním aj opora zadných radov A mužstva,  Ján Krivák. Od začiatku sa hral svižný futbal a viac z hry mali v prvom polčase Podbrezovčania, no domáca obrana fungovala spoľahlivo.

Druhý polčas odštartovali dva nebezpečné priame kopy Kopičára. S prvým si bravúrne poradil Belic, druhý mieril nad bránu. V 60. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Krivák a opraty zápasu prevzali domáci. Náznaky šancí hráčov z Nového Mesta naďalej riešil dobre chytajúci Vavruš. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 84. minúte, keď si ešte s prvou strelou brankár poradil, ale dôrazný Kosorín loptu dotlačil do siete a rozhodol o najtesnejšej výhre domácich.

Nové Mesto nad Váhom: Belic – Šupka, Kubrický, Beňo (24´ Lopušan), Vlado, Živčic (46´ Mikeš), Holíček, Múdry, Jurica, Mikuš (90´ Bošanský), Kosorín.

FK Železiarne Podbrezová B: Vavrúš – Lipčák, Krivák, Magda, Kuc (87´ Lukáčik), Baez (63´ Fischer), Haščák, Kopičár, Jedinák, Káčerík, Marchuk (80´ Garaj).

FC ŠTK 1914 Šamorín  –  FK Železiarne Podbrezová B   0:1 (0:1)

Gól: 23´  Kuc.

Hráči B mužstva cestovali na horúcu pôdu Šamorína v značne omladenej zostave, s vekovým priemerom necelých 20 rokov. Tento fakt sa odzrkadlil hneď v úvodných minútach, keď domáci začali enormným tlakom a gólové šance na seba nedali dlho čakať. Nebezpečný bol útočník Vávra, ktorý v prvej príležitosti bránu juniorov minul a následne priamy kop Soaresa skončil na žrdi a s dorážkou spomínaného útočníka si bravúrne poradil brankár Vavrúš. Na druhej strane si na priamy kop Kačeríka výborne nabehol Kuc a hlavou poslal Podbrezovú prekvapivo do vedenia (0:1). Šamorín inkasovaný gól ešte viac vyburcoval, ale vyložené šance končili na pozornej obrane hostí. V najväčšej šanci prvého polčasu sa, po spätnej prihrávke, objavil bývalý hráč Podbrezovej Juraj Pančík, ale bránu Vavrúša prestrelil.

V druhom polčase sa  domáci  tlačili do zakončenia, ale mladí hráči Podbrezovej taktickým a bojovným výkonom siahali po troch bodoch. V závere vyriešila naša obrana viacero nebezpečných situácií, pričom poistiť výhru hostí mohol po jednom z brejkov Lukáčik, no neprestrelil obrancu stojaceho na bránkovej čiare. Po vypätom zápase si podbrezovskí juniori odviezli tri body po veľmi kvalitnom výkone.

FC ŠTK 1914 Šamorín : Hajdúch – Marič-Bjekič, Štrbák, Fuják, Vávra (46´ Neto), Soares, Santos, Juliao, Pančík, Králik (67´ Sabler), Auban (52´ Šmehyl).

FK Železiarne Podbrezová B: Vavrúš – Lihan (46´ Bellay), Lipčák, Marchuk (60´ Hric), Fischer, Magda, Kuc, Haščák, Jedinák (69´ Lukáčik), Kačerík, Garaj.

FK Železiarne Podbrezová B – MFK Lokomotíva Zvolen  1:3 (1:2)

Góly: 11´ vlastný gól – 25´ Kmeť, 38´ Hrebík, 88´ Mikinič.

V rámci šiesteho kola druhej najvyššej súťaže sa v Zelpo aréne predstavili hráči zo Zvolena, ktorí aj otvorili skóre zápasu, keď si prudký priamy kop Kačeríka zrazil do vlastnej brány jeden z obrancov a juniori šli do vedenia. V 25. minúte však Zvolenčania vyrovnali po rohovom kope a ešte do polčasu zvýšili na 1:2, keď potrestali nedôslednosť našej obrany. V závere zápasu hráči Lokomotívy poistili svoje vedenie na konečných 1:3.

FK Železiarne Podbrezová B: Vavrúš – Bilić, Lipčák (57´ Lukáčik), Magda, Migaľa, Fischer, Garaj, Weiss, Jedinák, Kačerík (72´ Hric), Marchuk.

MFK Lokomotíva Zvolen: Jenčo – Mikinič (88´ Mádel), Dubeň, Kotora, Sombat, Jackuliak, Bojda (59´ Slovák, 78´ Makela), Včelka, Lupčo, Kmeť, Hrebík.

FK ŽP - junior
V polovici augusta odohrali starší dorastenci úvodný duel nového súťažného ročníka prvej ligy na horúcej pôde Michaloviec, ktoré v predošlom ročníku prehrali len dva zápasy a umiestnili sa na druhom mieste, vybojovali cenné víťazstvo 2:1. V druhom kole sme privítali 1. FC Tatran Prešov, ktorý nám jediným gólom stretnutia vzal plný počet bodov, no v treťom kole sme už domácu pôdu uhájili. Víťazstvom 3:2 nad Ružomberkom si hráči do 19 rokov pripísali ďalšie body do prvoligovej tabuľky. Zo zápasu s Ružomberkom objektívom I. Kardhordovej