Hráči nášho dorastu v reprezentačných výberoch Slovenska

Ivan Rehák
Ivan Rehák

Reprezentačný výber Slovenska do 18 rokov odohral dva prípravné zápasy proti rovesníkom z Rumunska. Obidva zápasy sa uskutočnili v Senci, a to v utorok, 9. apríla a vo štvrtok, 11. apríla. V nominácii našej reprezentácie do 18 rokov figuroval aj brankár FK Železiarne Podbrezová Ivan Rehák. Medzi náhradníkmi v nominácii boli aj ďalší podbrezovskí hráči Samuel Ďatko, Roland Galčík a Matúš Katunský.

Brankár Ivan Rehák nastúpil v obidvoch zápasoch na celých 90 minút, pričom v prvom zápase si udržal čisté konto a pomohol tak k výhre našich chlapcov v pomere 1:0. Druhý zápas bol úplne z iného súdka, naši chlapci po polčase prehrávali 0:2 a nakoniec Rumunsku podľahli 2:4.

Samuel Prachar
Marek Belko
Marek Belko

FK Železiarne Podbrezová bude mať zastúpenie aj v reprezentácii mladších dorastencov. Výber Slovenska do 16 rokov odohrá v dňoch 16. – 20. apríla v Starej Pazove (Srbsko) tri zápasy v rámci turnaja „Development cup“. Medzi nominovanými hráčmi trénera Branislava Fodreka sú aj naši mladší dorastenci Samuel Prachar a Marek Belko. Mladí slovenskí futbaloví reprezentanti sa postupne stretnú so Srbskom, Ekvádorom a Španielskom. Veríme, že platnými členmi tímu budú aj naši chlapci.