Godálovi vyšiel tip, na obľúbený Spartak sa veľmi teší

 

Futbalový klub Železiarne Podbrezová si v rámci druholigovej súťaže pripísal ďalšie víťazstvo. V trinástom kole porazil na vlastnom trávniku rezervu MŠK Žilina a naďalej tak atakuje popredné priečky tabuľky. Železiari nastúpili na súťažný zápas po dvojtýždňovej pauze, nakoľko duel v Dubnici si pre reprezentačné povinnosti viacerých našich hráčov odložili.

Boris Godál okorenil svoj výborný výkon gólovou hlavičkou. Foto: I. KardhordováPodbrezovčania nezačali dobre a už po pár sekundách mohli prehrávať po veľkej chybe v zadných radoch. Do polčasu gól nepadol, po zmene strán urobil tréner Roman Skuhravý zmeny v zostave a prišli aj presné zásahy. V konečnom účtovaní svietil na tabuli stav 3:0. „Držanie lopty nebolo z našej strany také dominantné ako v predošlých zápasoch. Možno to bolo tým, že sme mali odložený duel s Dubnicou. Takisto nenastúpili od začiatku štyria reprezentanti, čo je nezvyčajné. To len dokazuje, akú kvalitu máme na striedačke. Pred druhým polčasom sme si v kabíne povedali, aby sme viac pridali, boli agresívnejší v šestnástke a odmenou boli tri góly,“ zhodnotil zápas Boris Godál, ktorý nastúpil po dlhšom čase v základnej zostave a na rukáve mal navyše kapitánsku pásku.

Čisté kontá pribúdajú

Okrem víťazstiev je veľkým pozitívom aj fakt, že naši hráči neinkasovali už v troch ligových zápasoch v rade a strelili až sedem gólov. Je to pekná vizitka celej defenzívy, čo Godála ako skúseného zadáka teší. Čerešničkou na torte bol gól, ktorý strelil hlavou po rohovom kope Erika Grendela. „Mali sme výškovú prevahu, kopali sme dosť priamych kopov, rohov a ďalších štandardiek. Bolo len otázkou času, dobrého kopu či nábehu, kedy nám to konečne padne. Chvalabohu, môj gól bol poisťovací a upokojujúci,“ vydýchol si kapitán. Z presného zásahu nemal radosť len samotný hráč, ale aj jeho deti na tribúne. Tie ho aj patrične oslávili a po zápase boli medzi prvými gratulantmi. „Som rád, že prišli a mohli vidieť, ako som skóroval. Deti to už vnímajú. Dcéra chodí rada na futbalové tréningy. Dúfam, že mi v Podbrezovej odpustia, keď prezradím, že v Dukle Banská Bystrica,“ pousmial sa Godál a dodal: „Teší ma gól, ale aj nula v kolónke inkasovaných gólov. Celkovo bol predvedený výkon, najmä v druhom polčase, dobrý.“

Návrat po zranení

Godál nastúpil do zápasu po dlhšej pauze zapríčinenej zdravotnými problémami. Svoju pozíciu si zastal a ako kapitán dirigoval nielen zadné rady, ale celý tím. Po poslednom hvizde rozhodcu mohol byť právom spokojný, hoci priznal, že pred výkopom mal zmiešané pocity. „Obával som sa, že po kondičnej stránke môže byť problém. Tréningová alebo zápasová kondícia je predsa rozdiel. Ale cez odložené kolo sme popracovali. Bola to pre nás akoby reprezentačná prestávka, hoci dva týždne boli tvrdé, no pre mňa super. Vrátil som sa do zápasového rytmu a ako obranca som rád, že sme neinkasovali,“ netajil spokojnosť.

Stopercentný výkon defenzívy FK Železiarne Podbrezová nepokazil ani moment z úvodných sekúnd. Rehák zle rozohral, no súper tento lapsus nevyužil. „Bola to nešťastná zhoda okolností. Ivan zle vyhodnotil situáciu, ale, chvalabohu, súpera sme na koňa neposadili a celý zápas sme mali defenzívu pod kontrolou. Nepripustili sme žiadne závary, takže som rád, že obrana nášho mužstva bola taká pevná,“ pokračoval.

Spartak je srdcovka

Železiari sa už pripravujú na ďalšieho súpera. Počas víkendu cestujú do ďalekého Bardejova, no skutočný futbalový sviatok príde o pár dní na to. Do Zelpo arény pricestuje v rámci štvrtého kola Slovnaft Cupu trnavský Spartak, a to je pre každý tím veľká výzva. Platí to aj o zverencoch Romana Skuhravého. Duel bude špeciálny i pre Godála, ktorý v Trnave pôsobil niekoľko sezón. Preto ho žreb veľmi potešil. „Mali sme tímovú tipovačku. Ja som trafil Spartak, ktorý som aj chcel. Chlapcov v Podbrezovej rád privítam a aj fanúšikov. Trnava je moja srdcovka a môj domov. Veľmi sa teším na tento zápas,“ nechal sa počuť. A čo môže platiť na favorita zápasu z malého Ríma? „Trnava to určite na našom trávniku nebude mať ľahké. Budeme sa snažiť urobiť všetko pre úspech. Verím, že nám pomôžu aj fanúšikovia, ak prídu vo väčšom počte,“ dodal na záver.

My len pripomíname, že pohárové stretnutie so Spartakom Trnava je na programe v utorok, 26. októbra, o 17. hodine v Zelpo aréne. Všetkých fanúšikov pozývame!