Futbalisti odštartovali prípravu na novú sezónu

 

Prípravu na štart v druhej lige začalo družstvo mužov FK Železiarne Podbrezová v pondelok, 17. júna, pod vedením trénera Vladimíra Veselého, ktorého doplnil nový realizačný tím. Asistentom trénera sa stal Erik Havrila, trénerom brankárov Tomáš Čechovič a realizačný tím dopĺňa dvojica kondičných trénerov – Richard Horňák a Daniel Hájovský. O zdravotný stav našich hráčov sa bude starať dvojica fyzioterapeutov Dalibor Bendík, Martin Straka a masér Dariusz Kolodziej.

Hráči v úvodných tréningoch absolvovali testy fyzickej zdatnosti a postupne sa naplno zahryznú do tréningových dávok, ktoré na nich čakajú. Celý prípravný blok prebehne v domácich podmienkach a s viacerými zmenami v hráčskom kádri.

 

Počas prípravy odohrajú hráči FK Železiarne Podbrezová spolu päť prípravných zápasov.  Foto: R. Kupec
Počas prípravy odohrajú hráči FK Železiarne Podbrezová spolu päť prípravných zápasov

 

Do prípravy sa zapojili hráči: Richard Ludha, Ivan Rehák, Miroslav Viazanko, Matej Oravec, Jakub Kiwior, Jaroslav Kostelný, Viktor Mojžiš, Jozef Špyrka, René Paraj, Jozef Pastorek, Roland Galčík, Dávid Leško, Nicolas Mejri, Samuel Ďatko, Peter Voško, Daniel Pavúk a Victor Olatunji. Z dorastu U-19: Samuel Jenat, Aurel Dávidík, Gabriel Holub, Daniel Skiba a Michal Caban.

Noví hráči: Jakub Šulc (prestup – Inter Bratislava), Peter Lipták (prestup – Partizán Bardejov), Juraj Chvátal (v štádiu riešenia – Sigma Olomouc), Dominik Straňák (v štádiu riešenia – FC Veľký Kýr), Patrik Košuda (v štádiu riešenia – FK Pohronie), Miroslav Keresteš (v štádiu riešenia – 1. FC Tatran Prešov) a Danilo Marmat (skúška – Bosna a Hercegovina).

V novom ročníku druhej ligy už nebudú v kádri Podbrezovej figurovať: Filip Hlohovský, Martin Vantruba, Filip Halgoš, Alexander Mojžiš, Michal Obročník, Matej Podstavek, Marek Kristián Bartoš, David Fadairo a Jakub Grzegorz Wiezik.

Program prípravy:

17. jún: začiatok prípravy.
21. jún: prípravný zápas, FK Železiarne Podbrezová – FK Pohronie Žiar n/H. 2:5 (2:1).
Góly za FK ŽP: Galčík, Olatunji.
29. jún: prípravný zápas, MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FK Železiarne Podbrezová.
2. júl: prípravný zápas, FK Poprad – FK Železiarne Podbrezová.
6. júl: prípravný zápas, Diósgyőri VTK – FK Železiarne Podbrezová.
13. júl: prípravný zápas, Dunakanyar-Vác FC – FK Železiarne Podbrezová.