Editoriál

Všetko má svoj koniec. Aj séria podbrezovských futbalistov bez prehry v najvyššej súťaži je už minulosťou. Stroskotali sme na Slovane. S tímom, ktorý má mnoho drahých legionárov a smelé ambície v pohárovej Európe. Malý tím „z dediny,“ ako nás často nazývajú fanúšikovia či kolegovia novinári „z veľkomiest,“ sa nestratil ani na trávniku veľkého protivníka. Železiari odohrali s majstrom solídne stretnutie. Hráči bojovali so srdcom a pokorou, ale bez strachu, čo vyzdvihli aj fanúšikovia. Asi štyridsať z nich meralo cestu na Národný futbalový štadión, aby povzbudili svoj tím.

Pre všetkých to bol zážitok. Predsa len, futbalový stánok v Bratislave patrí k najmodernejším u nás a väčšina z prítomných ho navštívila prvýkrát. Fandenie si všetci užili aj napriek prehre. Téme výjazdu do hlavného mesta venujeme široký priestor.

Okrem toho sme zisťovali, čo je nové v breznianskej nemocnici. Napriek náročnej situácii neustále zlepšuje kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti ľuďom z celého regiónu. Dcérska spoločnosť našich železiarní SLOVRUR zasa oslávila štvrťstoročnicu. Boli sme aj pri slávnostnom odovzdávaní notebookov našim prvákom a mapovali sme tiež dianie v kolkoch či letnom biatlone.

Nezabudli sme na jubilantov, krížovku či seriál o obnove hradu. Aktuálne číslo novín Podbrezovan je jubilejné dvadsiate v tomto roku a opäť prináša viacero zaujímavých tém. Veríme, že si každý v ňom nájde tú svoju.