Editoriál

Energetická kríza sa dotýka každého z nás. Hľadáme riešenia ako ušetriť a zmierniť vplyv rastúcich cien na naše peňaženky. No súčasná situácia trápi aj firmy. Riaditelia jednotlivých spoločností podnikajú kroky, aby náročné obdobie zvládli a neohrozili produkciu. Výnimkou nie sú ani podbrezovské železiarne. V týchto dňoch spustili realizáciu jedného z najväčších projektov v oblasti energetiky za posledné roky. Na strechách jednotlivých výrobných hál časom pribudnú fotovoltické panely. Týmto krokom sa naša spoločnosť posunie v oblasti modernizácie energetiky, zníženia závislosti od externého prostredia a v ochrane životného prostredia o míľový krok dopredu. Nová priemyselná fotovoltická elektráreň bude najväčšia na Slovensku a bude patriť k pýcham akciovej spoločnosti Železiarne Podbrezová. Momentálne je to téma číslo jeden, ktorej sa podrobne venujeme aj v našich podnikových novinách.

Okrem toho nájdete v periodiku aj iné zaujímavé témy. Predstavíme vám ďalšie benefity pre zamestnancov, ale venovali sme sa aj spoločnosti ZANINONI SLOVAKIA, s.r.o., ktorá oslavuje štvrťstoročnicu svojej existencie. Učitelia z našej školy sa zúčastnili exkurzie vo fabrike, kde sa zoznámili s procesom výroby. Nielen pedagógovia môžu byť hrdí na svojho bývalého žiaka Petra Fraňa, ktorý patrí k absolútnej svetovej špičke v horskom behu.

Pripravili sme pre vás tiež pokračovanie seriálu o obnove hradu Ľupča a už tradične venujeme značnú časť futbalu. Nečudo, veď naši hráči nám robia skvelú reklamu, keď sa im darí nielen v lige, ale aj v pohári. Viacerí z nich si za svoje výkony vyslúžili pozvánku do národných výberov. Kolkári zasa štartujú novú sezónu a cyklisti pripravujú veľkú akciu.

Prajeme vám príjemné čítanie a počas jesene čo najviac slnečných dní.