Editoriál

Pred nami sú posledné prázdninové dni. Žiakom sa čas voľna kráti a pomaly sa musia pripraviť na návrat do školských lavíc. Na školu určite nemysleli deti v pobytovom tábore v Repišti. Boli sme sa pozrieť, ako si užívajú chvíle v kolektíve, boli sme zvedaví na ich dojmy a s animátormi sme sa porozprávali o ich práci. August patril Táľom, ktoré oslávili veľké jubileum.

Na golfových turnajoch sme stretli mnoho známych tvárí a prehodili s nimi niekoľko viet. Z vyjadrení bolo cítiť, že rezort im prirástol k srdcu a radi sa doň vracajú. Vedenie našej spoločnosti sa zasa pripravuje na záverečné mesiace roka, ktoré budú určite náročné. Železiarne Podbrezová sa ale dokázali s prekážkami vždy statočne popasovať. V súčasnosti neustále cítime nárast cien vo všetkých oblastiach. Za stravu si od septembra priplatíme aj my v kantínach. Našťastie, vďaka nášmu zamestnávateľovi nebude zvýšenie také enormné. Počas leta turisti radi vyhľadávajú hrad Ľupča.

Zúčastnili sme sa zaujímavej prehliadky, po ktorej sme sa s návštevníkmi porozprávali. Tí vyzdvihli prínos obnovy hradu pre turistický ruch, ocenili súčasnú podobu pamiatky a ako povedali, celý kraj môže byť hrdý na toto dielo. Zabudnúť nemôžeme ani na našich futbalistov. Železiari nám naďalej robia veľkú radosť, keď uplynulý týždeň zdolali rivala z Banskej Bystrice a v najvyššej súťaži sú stále bez prehry. V poradí sedemnáste tohtoročné číslo dvojtýždenníka Podbrezovan je znovu obsahovo bohaté. Tešíme sa, že nám posielate fotografie z vašich dovoleniek a aj správne odpovede na krížovku. Vašu priazeň si vážime. Veríme, že si záver leta naplno vychutnáte a do jesenných mesiacov vykročíte tou správnou nohou.