Editoriál

Príjemných správ nie je nikdy dosť. Zvlášť v dnešnej dobe, keď prežívame neľahké obdobie na politicko-spoločenskej úrovni. Aktuálne číslo našich novín trošku odbáča od reality posledných mesiacov. Je pozitívne. Nie. Nehľadali sme len informácie, ktoré sa dobre čítajú. Zaiste by sme našli i také, ktoré by nám úsmev na tvár nepridali. Ale posledné dva týždne boli bohaté na dobré správy. Veď len oslava Dňa detí, ktorú pripravilo vedenie našej spoločnosti pre deti svojich zamestnancov, bola ideálnym príkladom. Smiech a rozžiarené oči našich najmenších potvrdili, že každá podobná akcia má zmysel.

Potešili aj futbalisti z našej školy, ktorí naplno ovládli turnaj v Banskej Bystrici. Hoci naň prišli v pozícii nováčika, konkurencii nedali šancu a domov si odniesli krásny pohár. Možno sa inšpirovali hráčmi nášho „áčka.“ Tí naplno zarezávajú v príprave na novú sezónu vo Fortuna lige. Ako sami hovoria, nevedia sa už dočkať.

Vydarené predstavenie má za sebou aj Dychová hudba Železiarne Podbrezová. Na festivale vo Valaskej predviedli naši muzikanti svoje umenie a radosť im určite urobili viaceré ocenenia. Zaslúžene, veď náš orchester je starší ako samotné železiarne na Horehroní a za desaťročia vychoval mnohých umelcov. Vedenie našej spoločnosti zasa potešila pamätná plaketa od Technickej univerzity v Košiciach.

Prežívame hektické obdobie, preto sa už všetci tešíme na leto a čas dovoleniek. Mnohí z vás navštívia hrad Ľupča, kde v uplynulých dňoch previezli zreštaurovaný vzácny oltár. Sezóna je predo dvermi a čaká nás čas oddychu. Ako vidieť, okolo nás sa stále niečo deje. Spomenuli sme len časť z toho, čo sme si pre vás v aktuálnom vydaní novín pripravili. Náš dvojtýždenník je opäť bohatý na informácie. Máme radosť, že prevládajú dobré správy. Vieme, nie vždy budeme písať iba pozitívne. Ale každé podobné číslo poteší. Nech je dobrých správ čo najviac. A nielen dnes. Stále…