Dvanásť medailí na majstrovstvách Slovenska v dráhovej cyklistike

 

Podbrezovskí kadeti zvíťazili v stíhacích pretekoch družstiev na majstrovstvách Slovenska

 

Štyri dni, od 2. do 5. júla, bojovali naši cyklisti na dráhe v Prešove o mládežnícke tituly majstrov Slovenska vo vytrvalostných disciplínach.

Prvý súťažný deň, v piatok, si zmerali sily v individuálnych stíhacích pretekoch. Ondrej Hrico v kategórii starších žiakov a Adam Haľak v kategórii kadetov sa stali majstrami Slovenska. Kadet Samuel Fedor bol tretí a mladší žiak Jerguš Melicherčík skončil piaty.

V sobotu sa delili medaily v stíhacích pretekoch družstiev a v bodovacích pretekoch. Naše družstvo kadetov v zložení Haľak, Fedor, Medveď, Husár zvíťazilo a družstvo starších žiakov – Hrico, Švarc, Melicherčík, Kolesár – bolo štvrté. V bodovacích pretekoch vybojoval mladší žiak Jerguš Melicherčík druhé miesto. Starší žiak Ondrej Hrico vyhral a Matej Švarc bol desiaty. Kadet Adam Haľak obsadil druhé miesto a Samuel Fedor skončil šiesty.

V nedeľnom omniu sa najlepšie darilo kadetovi Adamovi Haľakovi, ktorý skončil tretí. V rovnakej kategórii bol Samuel Fedor piaty a starší žiak Ondrej Hrico obsadil takisto piate miesto.

V pondelok sa rozdali posledné dve sady medailí. Kadet Samuel Fedor získal v disciplíne scratch titul, starší žiak Ondrej Hrico bol druhý. Vo vylučovacích pretekoch starší žiak Matej Švarc získal striebro a Ondrej Hrico bol štvrtý. Medzi kadetmi štartovali traja naši pretekári. Adam Haľak bol tretí, Samuel Fedor štvrtý a Jerguš Medveď desiaty.