FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa  –  FK Železiarne Podbrezová B  0:1 (0:0) Gól: 60´ Lukáčik.  Posledné jesenné kolo prinieslo zaujímavé stretnutie. Už v tretej minúte sa po štandardnej situácii gólovo presadil domáci Prikryl, ale rozhodca gól, pre postavenie mimo hry, neuznal. V 13. minúte, po centri Nurkovića, z dobrej pozície prestrelil Frimmel. … Čítať ďalej

Druhá futbalová liga

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa  –  FK Železiarne Podbrezová B  0:1 (0:0)

Gól: 60´ Lukáčik.

Posledné jesenné kolo prinieslo zaujímavé stretnutie. Už v tretej minúte sa po štandardnej situácii gólovo presadil domáci Prikryl, ale rozhodca gól, pre postavenie mimo hry, neuznal. V 13. minúte, po centri Nurkovića, z dobrej pozície prestrelil Frimmel. Tlak Pohronia pokračoval, ale dobre organizovaná obrana Podbrezovej, na čele s brankárom Lukáčom, odolávala. V 32. minúte, v najväčšej šanci prvého dejstva, opečiatkoval najlepší domáci hráč Ďungel len brvno našej brány. Prvý polčas gól nepriniesol, aj napriek snahe oboch družstiev.

V druhom polčase začali lepšie hráči Podbrezovej, ale v prvej šanci ich vychytal domáci brankár Lukáčika. V 60. minúte sa, na prekvapenie domácich, skóre menilo. Po rýchlej akcii sa dostala lopta na hranici pokutového územia k Lukáčikovi, ktorý tvrdou strelou poslal hostí do vedenia. Na opačnej strane sa pokúšali o vyrovnanie hlavne Nurković s Ďungelom, ale pri strele prvého menovaného opäť zvonilo brvno Lukáčovej brány. Hostia využívali otvorenú domácu obranu na rýchle útoky, ale Migaľovmu zakončeniu chýbal väčší dôraz a Kuzma, po krásnej individuálnej akcii, zakončil len do brániaceho obrancu. Záverečný tlak Pohronia už vyrovnanie nepriniesol, a tak mladí hráči Podbrezovej ukončili jesennú časť veľmi dôležitým víťazstvom.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: Urminský – Župa, Nosko, Pittner, Sekereš (63´ Sojka), Prikryl, Ďungel, Frimmel, Nurković, Pavúk, Paraj.

FK Železiarne Podbrezová B: Lukáč – Krivák, Magda, Lukáčik (90´ Sokol), Fischer, Weiss, Garaj, Bellay, Kačerík (90´ Lihan), Válovčan (87´ Marchuk), Kuzma.