Domácim víťazstvom sme zakončili sezónu

FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (1:0)

Gól: 15. Breznanik.

Michal Breznanik

Posledné stretnutie sezóny otvorilo akrobatické zakončenie Breznanika mimo priestor brány, ale tento istý hráč o rovných desať minút neskôr zúžitkoval pas Tereščenka do vápna súpera na krížne zakončenie po trávniku k vzdialenejšej žrdi. Kováč zasiahnuť nedokázal (1:0). Následne mali šance aj hostia. V dvadsiatej minúte netrafil po nedorozumení v našich zadných radoch odkrytú časť brány Ewerton. Z voleja zas parádne pálil Orávik, ranu pod brvno Kuciak končekmi prstov vytesnil nad. V druhom polčase mohol naše vedenie zvýrazniť Tereščenko. Po tom, ako sa dostal k lopte v malom vápne vystrelil iba do Mejriho a od tohto hráča sa lopta dostala do rukavíc Kováča. Práve Mejri mal ďalšiu obrovskú možnosť, zblízka hlavou nechal vyniknúť Kováča. V závere Wiezik zoči-voči brankárovi ViOn-u neuspel, dorážka Viktora Mojžiša bola zastavená obrancom na čiare. Poľský útočník o minútu na to hlavičkoval po pase Turňu tesne vedľa. Posledný zápas celej sezóny sme tak vyhrali a upevnili si deviatu pozíciu v tabuľke.

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Doma sme chceli tento posledný zápas zvládnuť a hráči k tomu dobre pristúpili, hlavne srdiečkom. Na strane hostí bola kvalita, chceli sme byť preto trpezliví a počkať si na šancu. Tá prišla v prvom polčase a využili sme ju. Mali sme aj ďalšie možnosti, dokonca sme prekonali znovu Kováča, ale zastúpil ho spoluhráč na čiare. Škoda našich nevyužitých príležitostí, mohli sme duel dohrávať v pokojnejšom tempe. Dal som v tomto zápase šancu aj dorastencom, bol to pre nich náročný test, takže i z tohto dôvodu ma teší, že sme toto stretnutie zvládli.“

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Djordjevič, Mojžiš – Sedláček, Tereščenko – Breznanik (75. Jedinák), Mojžiš (84. Lepieš), Bernadina (6. Mejri) – Więzik.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Kováč – Horník, Pintér, Karlík, Pleva – Orávik, Bariš, Paixao da Silva, Bartolomeu (46. Nikolić) – O. Šašinka – Harba (62. Urgela).