Doma sme body nezískali, v Trenčíne sme remizovali

FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 0:1 (0:0)

Gól: 60. Mustedanagić.

Do zápasu sme vstúpili aktívnejšie a už v 3. minúte vyskúšal Macíka z voleja tvrdou strelou Breznanik. Rovnaký hráč neskôr z uhla znovu vystrašil ružomberského brankára, ktorý vyrazil jeho pokus na roh. Následne po rozohratí a odrazenej lopte krásne z voleja vypálil pod brvno Obročník, ale Macík jeho strelu vyrazil nad bránu. Postupne sa hra vyrovnala a hralo sa bez výraznejších šancí na oboch stranách. V závere polčasu v 40. minúte, po centri Breznanika z ľavej strany hlavičkoval Kiwior, brankár Macík jeho pokus opäť vyrazil. V 43. minúte zahrával priamy kop zľava Kochan a hlavička s tečom skončila v našej sieti, no postranný rozhodca signalizoval postavenie mimo hry. Podobná situácia sa odohrala aj pred bránou hostí, keď po rohovom kope najprv Macík zneškodnil strelu zblízka od Kiwiora, lopta sa dostala k voľnému Olatunjiovi, ktorý dopravil loptu do siete, no gól pre ofsajd neplatil. V úvode druhého polčasu hostia po štandardnej situácii opäť dopravili loptu do siete, no z postavenia mimo hry. V 60. minúte hráči Ružomberka otvorili skóre zápasu, keď sa po autovom vhadzovaní dostala lopta k voľnému Mustedanagićovi, ktorý z vnútra šestnástky skóroval strelou k pravej tyči. V 75. minúte po peknej kombinácii domácich zakončil tesne vedľa Breznanik. V nadstavenom čase sa pri hre vabank rútil od polovice ihriska na bránu domácich Kostadinov, no zakončil vedľa tyče. Poslednou akciou bola nebezpečná strela domáceho Olatunjiho pod brvno, ale Macík jeho strelu vyrazil na roh.

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Mrzí ma, že sme výsledkovo nenadviazali na zápas v Nitre. V prvom polčase, hlavne zo začiatku, sme mali dosť príležitostí na strelenie gólu. V druhom sme súperovi dovolili veľa štandardných situácii okolo šestnástky, a v tom je jeho sila. To sa aj potvrdilo a strelili z jednej gól. Snažili sme sa potom hrať ešte kombinovanejšie, cez krídelné priestory, zmenili sme rozostavenie, no nejakú stopercentnú šancu sme si nevypracovali. Mrzí ma, že sme tento zápas nedoviedli aspoň do remízového stavu. Nič sa však nedeje, ideme ďalej.“

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník, Oravec (46. Bartoš), Kiwior, Mojžiš – Viazanko, Paraj (88. Pavúk) – Urbanič (65. Halgoš), Špyrka, Breznanik – Olatunji.

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo, Kružliak, Twardzik – Qose, Kochan (69. Takáč) – Gal-Andrezly, Mustedanagić (90. Gerec), Kostadinov (90. Kmeť) – Tandir.

Olatunji síce strelil gól, ale z ofsajdu. S Ružomberkom sme nakoniec body nezískali. Foto: A. Nociarová

AS Trenčín – FK Železiarne Podbrezová 1:1 (1:0)

Góly: 36. Lamine – 86. Kiwior.

V prvom polčase boli aktívnejší naši futbalisti, strely Paraja a Olatunjiho žiaľ skončili vedľa brány. V 20. minúte odcentroval zľava Urbanič, na jeho nebezpečnú prihrávku však nedosiahol nikto z našich útočiacich hráčov. V 29. minúte zahrával priamy kop spoza šestnástky Breznanik, jeho tečovanú strelu s námahou vyrazil brankár domácich. V 36. minúte sa k strele spoza šestnástky odhodlal domáci Lamine a jeho výstavný pokus skončil v šibenici brány železiarov. V závere polčasu Špyrka lobom vystrašil brankára Chudého, neskôr krížnu strelu Olatunjiho, ktorú vyrazil brankár domácich, nedopravil do siete aktívny Breznanik. V 67. minúte spoza šestnástky napriahol Breznanik a jeho bomba skončila na brvne. V 81. minúte rozhodca nariadil pokutový kop po faule Viazanka, no faulovaný Čataković prestrelil bránu. O vyrovnanie a deľbu bodov sa postaral výnimočnými „nožničkami“ Kiwior, keď po centri zľava skóroval na konečných 1:1.

Vladimír Veselý, tréner Podbrezovej: „Bol to veľmi dobrý zápas z oboch strán. Obe mužstvá chceli hrať futbal. Vedeli sme, aká je sila Trenčína. Inkasovali sme nádherný gól. Mali sme potom dve-tri príležitosti na vyrovnanie. Bohužiaľ, sa nám to nepodarilo. V druhom polčase sme mali trochu šťastia pri nepremenenej penalte. Stále sme chceli hrať aktívne a tešíme sa, že sa nám podarilo vyrovnať na 1:1.“

AS Trenčín: Chudý – Yem, Šulek, Mašović, Skovajsa – Lamine – Roguljić (46. van Arnhem), Zubairu – Sleegers (60. Kvocera), Čataković, Corryn.

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Obročník, Oravec, Kiwior, Mojžiš – Viazanko, Paraj – Urbanič (73. Halgoš), Špyrka, Breznaník (87. Pavúk) – Olatunji (66. Voško).