Ďalšie dôležité víťazstvá našich futbalistov

MFK Skalica – FK Železiarne Podbrezová 3:4 (0:0)

Góly: 50. Almaský, 73. Ranko, 90+5. Nemergut – 46. Pavúk, 69., 75. a 83. Galčík.

Začiatkom septembra odohrali naši futbalisti šieste kolo druhej ligy, keď cestovali do Skalice. V úvode stretnutia boli aktívnejší domáci hráči. Prvou strelou v zápase sa prezentoval domáci Straczek. V 23. minúte to skúšal z priameho kopu Mizerák, no s jeho zblokovanou strelou nemal Ludha najmenší problém. O tri minúty neskôr predviedol individuálny prienik Almaský, našiel Straczeka, no ten mieril nepresne. V 34. minúte to skúšali Skaličania opäť z priameho kopu, tentokrát však Nagy mieril nad bránu. Bodku za prvým polčasom dala nepresná strela domáceho Almaského.

Do druhého polčasu vstúpili vynikajúco naši chlapci. Už po pár minútach výborne zakombinovala dvojica Galčík – Chvátal a druhý menovaný našiel presným centrom Pavúka, ktorý akrobaticky otvoril skóre stretnutia – 0:1. Domáci však odpovedali veľmi rýchlo zásluhou Almaského, ktorý presnou krížnou strelou nedal Ludhovi šancu – 1:1. Atraktívny futbal z oboch strán pokračoval aj naďalej a v 69. minúte prišiel druhý úder od našich chlapcov. Priamy kop zahral veľmi umne Galčík a prekvapil tak Junasa v bráne domácich – 1:2. Domáci však opäť odpovedali veľmi rýchlo. Z hranice pokutového územia sa presadil presnou strelou po zemi Ranko – 2:2. Rozuzlenie výborného zápasu prinieslo záverečných pätnásť minút. V 75. minúte sa dostal k lopte pred šestnástkou výborne hrajúci Galčík a presnou strelou poslal Železiarov opäť do vedenia – 2:3. Ten istý hráč si v 83. minúte postavil loptu na biely bod a s istotou potrestal zaváhanie domácej obrany – 2:4. V 90. minúte ešte domáci zdramatizovali priebeh zápasu, keď sa z vnútra pokutového územia hlavou presadil Mader. Ani jeho gól však nič nezmenil na tom, že sme si zo Skalice po vynikajúcom výkone odniesli všetky tri body.

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Tak samozrejme sme spokojní. Po tom nešťastnom zápase s Bystricou sme sa potrebovali chytiť, najmä psychicky. Myslím si, že tento zápas ukázal, že máme obrovskú kvalitu. Máme silu aj bez zranených, skúsených hráčov. Bol to dnes výborný zápas z oboch strán. Dokázali sme vyhrať u lídra tabuľky a to sa počíta.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Chvátal, Bartoš, Pajer, Kováčik – Bakaľa, Paraj, Ďatko (81. Micovčák) – Galčík, Pavúk (74. Breznanik), Enzo Arevalo (36. Krčula).

MFK Skalica: Junas – Nagy, Ranko, Blažek, Mizerák – Mader, Hollý, Straczek (85. Skovran) – Almaský (81. Kollar), Šebesta, Horodník (85. Nemergut).

Roland Galčík strelil Skalici tri góly, aktívny bol aj proti Trebišovu. Foto: I. Kardhordová

FK Železiarne Podbrezová – Slavoj Trebišov 2:0 (1:0)

Góly: 40. Pavúk, 81. Pavúk.

Druhý septembrový víkend sme hostili v siedmom kole druhej ligy mužstvo Slavoj Trebišov. V prvom polčase sme sa ujali vedenia v 40. minúte zásluhou Daniela Pavúka. Po štandardnej situácii, ktorú zahrával Roland Galčík, sa k lopte dostal Peter Kováčik, vnikol do šestnástky a presným centrom našiel Pavúka, ktorý sa nemýlil – 1:0. Do šatní sme tak šli s jednogólovým náskokom.

Po zmene strán dlho gól nepadol, až v 81. minúte sa cez súperovu obranu až do šestnástky dostal Samuel Ďatko a presnou prihrávkou našiel voľného Daniela Pavúka, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase. Stav stretnutia ostal nakoniec nezmenený, s Trebišovom sme vyhrali v domácej Zelpo aréne 2:0 a pripísali sme si tak na konto ďalšie tri body.

Domáci zápas s Trebišovom objektívom I. Kardhordovej

Vladimír Cifranič, tréner Podbrezovej: „Aj keď sme mali loptu pod kontrolou, súper dobre bránil v bloku a ťažšie sme sa presadzovali a dostávali do šancí. Boli sme však trpezliví a nakoniec sa nám podarilo pridať v druhom polčase poisťovací gól a zaslúžene sme zvíťazili.“

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Paraj, Bartoš, Chvátal – Bakaľa, Paraj, Ďatko (82. Micovčák) – Arevalo (71. Krčula), Pavúk (90. Gerebenits), Galčík (71. Breznanik).

Slavoj Trebišov: Knurovský – Vojtovič, Katunský, Ilinjo, Issa, Begala, Chovan (77. Bajtoš), Rizie, Tereščenko (77. Vodilka), Sitarčík, Špak.