Cyklokrosová sezóna je v plnom prúde

Pretekmi TOI TOI Cup v Mladej Boleslavi sme 28. septembra odštartovali cyklokrosovú sezónu 2019/2020. Na štart sa postavilo viac ako tristo pretekárov všetkých kategórií.

Z našich cyklistov sa najlepšie darilo kadetovi Matthiasovi Schwarzbacherovi, ktorý prišiel do cieľa šiesty. Starší žiaci Jerguš Medveď a Samuel Fedor skončili na 30. a 32. mieste a pripísali si tak prvé body do rebríčka Českého pohára.

Jerguš Medveď obsadil v prvom kole Slovenského pohára v cyklokrose druhé miesto

V nedeľu, 29. septembra, sa konalo prvé kolo Slovenského pohára v cyklokrose v Poprade. Pre UCI kategórie to bolo podujatie svetového pohára C1. Na štart sa postavilo dvanásť našich cyklistov. V kategórii starších žiakov Jergušovi Medveďovi uniklo prvenstvo tesne pred cieľom a obsadil druhé miesto, Samuel Fedor bol štvrtý. Kadet Matthias Schwarzbacher si napriek ťažkému pádu vybojoval druhé miesto.
Druhé kolo TOI TOI Cup-u bolo v sobotu, 5. októbra, v Hlinsku. Tam sa opäť darilo Matthiasovi Schwarzbacherovi, ktorý skončil na piatom mieste.

V nedeľu, 6. októbra, sa konalo aj druhé kolo Slovenského pohára v Rakovej. V kategórii starších žiakov bol Samuel Fedor štvrtý a Jerguš Medveď deviaty. Kadet Matthias Schwarzbacher skončil druhý.

Počas víkendu 12. – 13. októbra pokračoval seriál Českého aj Slovenského pohára v cyklokrose tretím kolom. V sobotu v Holých Vrchoch Matthias Schwarzbacher obsadil štvrté miesto a v priebežnom poradí TOI TOI Cup-u je tretí. V nedeľu v Trnave, v kategórii starších žiakov, Samuel Fedor obsadil piate miesto a Jerguš Medveď ôsme. Kadet Matthias Schwarzbacher bol tretí.