Cyklisti úspešne odštartovali novú sezónu

Tohtoročný kolotoč pretekov sa, vzhľadom na pandémiu, rozbehol s mesačným oneskorením až 1. mája. Naši cyklisti absolvovali tri kolá Slovenského pohára v horskej cyklistike, dve kolá kritérijnej ligy, jedno kolo Slovenského pohára a jedno kolo Českého pohára v cestnej cyklistike a dve kolá Slovenského pohára v dráhovej cyklistike.

V horskej cyklistike sa najlepšie darilo Matthiasovi Schwarzbacherovi v kategórii kadetov, ktorý zvíťazil v 2. kole Slovenského pohára v Turčianskych Tepliciach (29. mája) aj v 3. kole Slovenského pohára v Žarnovici (6. júna).

V kritériu sa dvakrát pretekalo na letisku v Dolnom Hričove. V prvom kole, ktoré bolo 8. mája, sa v kategórii mini chlapci Quído Pokorný umiestnil na druhom mieste. V kategórii kadetov zvíťazil Matthias Schwarzbacher, Samuel Fedor bol siedmy a na deviatom mieste finišoval Adam Haľak. V druhom kole (22. mája) Quído Pokorný (mini chlapci) skončil šiesty, starší žiak Ondrej Hrico deviaty, kadet Samuel Fedor štvrtý a v rovnakej kategórii Adam Haľak deviaty.

Slovenský pohár v cestnej cyklistike sa konal 5. júna v Suchej nad Parnou a v pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom boli z našich cyklistov opäť najlepší kadeti. Matthias Schwarzbacher zvíťazil, Samuel Fedor prišiel do cieľa dvanásty, Juraj Šalko osemnásty a Adam Haľak devätnásty.

Starší žiak Ondrej Hrico vyhral preteky Slovenského pohára v dráhovej cyklistikeZo štartov na dvoch kolách Slovenského pohára v dráhovej cyklistike, ktoré sa konali v Prešove (15. – 16. mája a 26. – 27. júna), sme priniesli dve prvé a jedno druhé miesto v olympijskom omniu, keď zvíťazil kadet Adam Haľak a starší žiak Ondrej Hrico, druhé miesto pridal kadet Juraj Šalko. Juraj si tiež pripísal prvé miesto v disciplíne scratch, vo vylučovacích pretekoch skončil tretí a v bodovacích pretekoch druhý. Jedno víťazstvo v bodovacích pretekoch si zapísal aj Ondrej Hrico. Pódium tesne ušlo v bodovacích pretekoch Jergušovi Medveďovi a vo vylučovacích pretekoch Matejovi Švarcovi, keď obidvaja obsadili štvrtú priečku.