Burza jedál je už spustená

 

V predošlom čísle novín Podbrezovan sme predstavili novinku v oblasti stravovania. Burza má zabrániť zbytočnému vyhadzovaniu jedla, keď si ho stravník z nejakého dôvodu nepreberie.

Princíp spočíva v tom, že ak niekto nemôže prísť do práce a má objednanú stravu, v elektronickom systéme ju ponúkne na burzu. Je jedno, či ide o stravu na tanieri alebo balené jedlo. V burze ostane počas jednej zmeny. Za ten čas si ju môže prebrať iný stravník, ktorý si neobjednal jedlo dopredu a má záujem sa najesť. V tom prípade si ju aj zaplatí. Ak si jedlo počas jednej zmeny nikto nepreberie, automaticky sa zlikviduje s tým, že sa jedlo zaúčtuje pôvodnému objednávateľovi. Predstavená novinka je zatiaľ v skúšobnej dobe. Vedenie ŽP Gastroservis s.r.o. bude sledovať, ako sa burza uchytí a ako si stravníci na daný systém zvyknú.

Stále ostáva v platnosti aj možnosť odložiť si objednané jedlo. Potrebné je zavolať do príslušnej kantíny vždy do desiatej hodiny a jedlo vám zamestnanci ŽP Gastroservis s.r.o. odložia na ďalší deň. V prípade, ak ide o balené jedlo, doba odloženia sa predlžuje na tri dni.

Od 11. októbra budú mať stravníci na výber opäť aj dve polievky. Vedenie ŽP Gastroservis s.r.o. tak reaguje na požiadavky zamestnancov, ktorí aj v našej ankete vyslovili želanie vybrať si z dvoch druhov. O ďalších prípadných novinkách alebo zmenách v oblasti stravovania vás budeme vopred informovať.