Bicyklom na Kráľovej holi

 

Cyklisti zo ŽP Informatika na Kráľovej holiKoncom augusta sa skalní cyklisti zo ŽP Informatika už tradične vybrali zdolať horehronskú pýchu východnej časti Nízkych Tatier – Kráľovu hoľu.

Bohužiaľ, tento rok bol poznamenaný nízkou účasťou z dôvodu rôznych rodinných povinností a pracovnej zaneprázdnenosti. Zúčastnení však aj napriek menšiemu počtu zodpovedne zachovali firemnú tradíciu peknej športovej akcie.

Kráľova hoľa, opradená mnohými povesťami a ospevovaná i básnikmi, patrí k najnavštevovanejším vrchom Nízkych Tatier. Poskytuje nádherné výhľady na Spiš, Vysoké Tatry, Liptov či Horehronie. Dlhoročné, naozaj čisté, cyklistické aktivity mnohých nadšencov z okolia, ale i návštevníkov z celého Slovenska však čím ďalej, tým viac poznamenávajú výdobytky novodobej techniky a návštevníkov na „e-bikoch“ každým rokom pribúda.

To staré, poctivé čaro cyklistiky sa pomaly vytráca. Verím však, že skalní cyklisti zostanú verní svojmu športu a teším sa na to, že o rok sa snáď stretneme v hojnejšom počte.

Ďakujem zúčastneným a o rok zase športu zdar.